Невідомі ефекти лікарських препаратів шокували учених Автор: lesya · Опубліковано: 24.09.2012 22:22 · Розділ: Медицина

Побічний ефект прийому ліків шокував учених (фото з unian.ua)
Побічний ефект прийому ліків шокував учених (фото з unian.ua)

Нещодавно американські фахівці вирішили провести дослідження з метою з’ясувати, який вплив чинять на організм людини різноманітні лікарські препарати. Занісши дані про існуючі на сьогоднішній день лікарські препарати в комп'ютер, американські вчені вжахнулися: виявилося, їхній вплив на організм людини є абсолютно непередбачуваним.

Спершу дослідники на чолі з Брайаном Шойхетом з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско (США) ставили перед собою доволі благородну мету – вчені намагалися проаналізувати взаємодію молекул вже створених на сьогоднішній день 3665 лікарських препаратів з численними молекулами-рецепторами, наявними в нашому організмі. Шойхет сподівався, що результати дослідження допоможуть виявити нові корисні властивості даних медикаментів. Однак все виявилося далеко не таким простим та безпечним, як очікували дослідники.

Провівши спеціальний комп’ютерний аналіз, дослідники з’ясували, що існуючі на сьогоднішній день медикаменти вступають у взаємодію з 4000 (!) рецепторів, а це у свою чергу призводить до абсолютно несподіваних ефектів. Зокрема з'ясувалося, що препарат домперидон, який використовують для боротьби з приступами блювоти, насправді здатен викликати аритмію, про що прекрасно відомо практикуючим лікарям. Причина цього криється у взаємодії препарату безпосередньо з рецепторами серця.

Та набагато більше стурбував учених той факт, що наслідки переважної більшості рецепторних взаємодій цілком непередбачувані, оскільки про їх наявність стало відомо лише тепер.

Найближчим часом вчені та фармацевти спрямують свої зусилля на те, щоб каталогізувати і вивчити ці молекулярні взаємодії. Не виключено, що по завершенню дослідження багато популярних ліків буде вилучено з обороту, оскільки викликані ними побічні ефекти перевищують користь від прийому препаратів.

Втім, є в цьому всьому й одна позитивна сторона: очевидно, що на підході нове покоління молекулярних ліків, які впливатимуть точково на обраний рецептор, а це істотно збільшить їхню ефективність.

До речі, вже не вперше вчені виявляють надзвичайно шкідливий вплив популярних в цілому світі препаратів. Трохи раніше ми писали про жертв талідоміду, якими стали сотні тисяч осіб. Нагадаємо, що півстоліття тому цей препарат виписували вагітним жінкам. Його вважали прекрасним заспокійливим. Одна таблетка талідоміду викликала народження немовлят без кінцівок…

Джерело: http://e-news.com.ua

Інші новини розділу