Американські студенти розробили мотоцикл на сферичних колесах Автор: lesya · Опубліковано: 24.09.2012 20:14 · Розділ: Авто-мото

Цими днями американські студенти представили світові своє творіння – унікальний мотоцикл на сферичних колесах.

Для багатьох любителів наукової фантастики ідея сферичних коліс та сферичної підвіски може видатися знайомою. І справді, її обігрували у своїх роботах багато режисерів. Присутня вона й у фільмі "Я, робот", в якому Уїлл Смітт витворяв вже зовсім незбагненні трюки на Audi RSQ.

Так, неймовірні можливості сферичної підвіски, не обмеженої однією віссю руху, розбурхують уми багатьох дослідників та конструкторів. А група студентів з Державного університету Сан-Хосе (San Jose State University) вирішили просунутися далі за рамки уяви та серйозно взялися за створення незвичайного електричного мотоцикла зі сферичними колесами, який зможе рухатися практично в усіх напрямках.

Мотоцикл рухатиметься в різні сторони
Мотоцикл рухатиметься в різні сторони

Звичайно, те, що показали студенти, далеке від ідей сферичної магнітної підвіски, якою деякі умільці планують обладнати легендарний автомобіль DeLorean DMC-12. Рухова сферична система майбутнього мотоцикла, скоріше, наближена до роботів BallBot і BallP, які пересуваються, балансуючи на одній кулі.

По суті, незвичайна конструкція мотоцикла являє собою тандем двох подібних роботів, скріплених докупи. Ці роботи оснащені кермом і сидінням для водія. На сьогоднішній день студенти вже закінчили розрахунки конструкції мотоцикла, виготовили окремі елементи та розпочали розробку куль-коліс, які планують виготовляти з вуглецевого скловолокна. Система приводів та електронного управління успішно пройшла випробування на масштабних моделях, а повномасштабний зразок мотоцикла планують представити вже до кінця цього року.

Повідомляється, що перші піддослідні мотоцикли зі сферичними колесами пересуватимуться на надзвичайно малих швидкостях. Однак в міру вдосконалення конструкції агрегату, системи приводів, системи управління та програмного забезпечення, він поступово наближатиметься до можливостей, які забезпечує незалежна сферична підвіска. За словами розробників, рухаючись на цьому мотоциклі в одному напрямку, ви зможете здійснювати кругові обертання навколо осі мотоцикла. Для цього знадобиться трохи складніший алгоритм управління обертанням коліс.

Поки що мотоцикл зі сферичними колесами знаходиться на початкових стадіях розробки. А те, що повинне вийти в самому кінці реалізації цього проекту, можна побачити на відеороликах, представлених на спеціальних сайтах.

Джерело: http://www.dailytechinfo.org/

Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.