Запрошення на Facebook призвело до бунту в Голландії Автор: lesya · Опубліковано: 24.09.2012 18:08 · Розділ: Події у світі

Курйозний та доволі неприємний випадок стався цими днями у Голландії. Винуватицею інциденту стала 16-річна німкеня. Так, запрошення на вечірку з нагоди дня народження юної дівчини з Нідерландів, яке з’явилося на сторінках соціальної мережі Facebook, стало причиною масових заворушень, влаштованих тисячами гостей, які вирушили в маленьке містечко на півночі країни.

А сталося все ось як: винуватиця свята, якій виповнилося 16 років, створила у соціальній мережі подію, не врахувавши, однак, того, що запрошення стане доступне всім, а не вузькому колу її друзів, як планувалося спочатку.

Тимчасом запрошення стало вірусним, і його отримали 30 тисяч користувачів Facebook, частина яких і справді відправилися в п'ятницю в містечко Харен, розташоване неподалік Гронінгена. Населення Харена не перевищує 19 000 мешканців.

Розганяти натовпи непрошених гостей довелося поліції, а сама іменинниця в свій день народження несподівано зникла зі свого дому.

Вечірку було скасовано ще до її початку, і поліція спеціально закликала людей не їхати до Харена, проте щонайменше 3 тисячі осіб все-таки приїхали.

"Дівчина розмістила запрошення на сторінках Facebook, розіславши його своїм друзям, а ті почали пересилати його іншим друзям, і незабаром воно поширилося по Інтернету, як лісова пожежа", - розповіла журналістам прес-секретар поліції Гронінгена Мелані Звама.

До Харена заздалегідь було направлено сотні поліцейських із завданням контролювати натовп і не допустити його на вулицю, де мешкає дівчина.

Незадоволені скасуванням вечірки гості почали кидати в поліцейських пляшки, камені, квіткові горщики та навіть велосипеди, повідомляє голландське інформаційне агентство ANP.

В результаті заворушень в Харені постраждали як мінімум шість осіб, ще двадцятьох було затримано. Учасники заворушень громили та грабували магазини, підпалили одну автомашину і пошкодили кілька дорожніх знаків і ліхтарних стовпів.

Тимчасом мешканці Нідерландів звинувачують місцеві ЗМІ, які, на їхню думку, спровокували події надмірною увагою до підготовки святкувань з нагоди дня народження мешканки Харена.

Деякі гості були одягнені в майки з написом Project X Haren. Нагадаємо, що у фільмі Project X, який вийшов у країні на початку року, йдеться про вечірку, влаштовану трьома друзями-невдахами, яка вийшла з-під контролю.

Подібні футболки можна було купити через Інтернет по 23 євро (30 доларів) за штуку. На деяких з них був намальований п’яний чолов’яга, який стоїть навкарачки та п'є з пляшки.

Після заворушень, які сталися минулої п’ятниці, на Facebook з'явилася нова сторінка під назвою Project Clean-X Haren, яка мобілізує користувачів взяти участь у прибиранні наслідків заворушень. На ранок суботи вона встигла назбирати більше 17 тисяч "лайків".

Джерело: http://www.bbc.co.uk/russian/

Інші новини розділу