Транспортні символи різних міст світу Автор: lesya · Опубліковано: 24.09.2012 15:10 · Розділ: Цікаві факти

Погодьтеся, що визначні пам'ятки того чи іншого міста - це не лише величні пам'ятники, старовинні будівлі та старі руїни. Пам'яткою може стати все що завгодно, навіть громадський транспорт. Останній іноді стає невід'ємною часточкою певного міста, без якої й саме місто уявити важко. Ось деякі з них.

1. Лондон, Великобританія. Метрополітен у Лондоні є найстарішим в цілому світі. Ще задовго до появи знаменитих лондонських пробок британці подумали, що пересуватися під землею набагато зручніше та швидше, ніж по землі. Отож і не дивно, що Underground, що перекладається як «підземка», або ж Tube - звучить як «труба», є ще й одним з найбільших метрополітенів у світі.

Трамвай є символом амстердаму (фото з clubs.ya.ru)
Трамвай є символом амстердаму (фото з clubs.ya.ru)

На сьогоднішній день до складу лондонського метрополітену входить 250 станцій, а його загальна протяжність становить більше 408 кілометрів.

До речі, карта лондонського метрополітену може по-справжньому налякати недосвідченого мандрівника, однак коли ви придивитеся уважніше, то зрозумієте, що нічого складного в ній немає, та й пересадок не так багато, як може видатися на перший погляд.

За довгі роки свого існування підземка, а точніше, її логотип, стала повноправним символом Лондона, таким як Біг-Бен чи Лондонський міст.

2. Нью-Йорк, США. Цей американський мегаполіс знаменитий не лише своїми численними хмарочосами, магазинами та вируючим нічним життям, але й жовтими таксі.

Зауважимо, що саме жовті таксі володіють особливим статусом серед інших автоперевізників. Найперше, вони мають унікальне право підбирати пасажирів на вулицях. Водночас викликати такий автомобіль по телефону не вийде - для цього існують спеціальні кар-сервіси. Таксі з таких кар-сервісів у свою чергу не мають права зупинятися на вимогу людини, яка голосує на узбіччі.

Жовті таксівки курсують, як правило, в межах Манхеттена або ж очікують своїх пасажирів в аеропортах.

Одним словом, якщо ви відвідали Нью-Йорк, жодного разу не проїхавшись жовтим авто, враження від поїздки будуть не повними.

3. Амстердам, Нідерланди. Незважаючи на те, що столиця країни Амстердам наскрізь порізана каналами, транспортним символом міста є, як не дивно, не човен, як, приміром, у Венеції, не катер та навіть не надувний матрац. Так, справжнім символом цього міста «найвільнішої моралі» є знаменитий амстердамський трамвай.

Цей транспорт почав функціонувати в Амстердамі досить давно. Так, перший трамвай прогримів вулицями голландської столиці в далекому 1875 - му. Хоча повноцінним трамваєм його назвати тяжко - ходив він на кінній тязі.

До 1906 року, втім, всі трамвайні лінії, за винятком однієї, були електрифіковані, а ще через десять років електрика і зовсім витіснила коней з системи громадського транспорту.

У наші дні в цілому світі трамваї витісняються іншими видами громадського транспорту, але тільки не в Амстердамі. І хоча зовнішній вигляд трамваїв пристосувався до змін часу та епохи, його роль недорогого і зручного громадського транспорту залишилася незмінною.

Джерело: http://www.km.ru/turizm

Інші новини розділу