Цікаві факти про подушку Автор: lesya · Опубліковано: 20.09.2012 16:36 · Розділ: Цікаві факти

Коли одного разу в Стародавньому Римі за величезні борги продавали майно збіднілого аристократа, імператору Цезарю заманулося купити собі подушку нещасного. На запитання, навіщо йому, імператору, стара подушка, Цезар промовив: "На цій подушці можна спокійно спати, маючи такі борги".

Так, без цього невід’ємного предмету нашого повсякденного життя важко уявити сучасний світ. Подушки стали не лише запорукою здорового сну, але й незамінною частиною сучасного дизайну та інтер’єру.

Історія подушок налічує кілька тисяч років. Їх використовували в Древній Греції та Римі, в азіатських країнах. Із цим предметом пов’язано безліч історій та цікавих фактів.

Подушка-підголівник
Подушка-підголівник

1. Відомо, що в давнину солдати частенько ховали подушку з пір'ям під свій одяг. Вночі на такій подушці можна було спати, а вдень вона заміняла бронежилет. До речі, згодом, вже в ХІХ столітті, пухові подушки і перини в якості бронежилетів використовували бандерівці. Справа в тому, що в таких подушках грузнули кулі пістолетів усіх систем, як радянських, так і німецьких, а перини могли стримувати навіть гвинтівкові кулі.

2. Про те, з якої родини походять північно-корейські діти – багатої чи бідної, – розповість їхня потилиця. Якщо вона плоска, то дитина з сім’ї бідної, в якій прийнято спати на твердих круглих або квадратних валиках; якщо ж потилиця у дитини кругла, то вона належить до еліти, яка звикла спати на м’яких великих подушках.

3. Козаки полюбляли ховати в подушку, яку клали під сідло, гроші та інші здобуті в бою цінності.

4. У Великобританії в Лейчестерскому університеті щороку роздають премії найбільш нудним лекторам. В якості нагороди дають золоті, срібні та бронзові подушки. Недавно золотим лауреатом премії став Ешлі Кларк, який читав лекцію про "класичне механічне подання руху тіл в нескінченно протяжне в'язке середовище". Срібну нагороду віддали доктору Дугласу Коссару за лекцію про німецькі слова, які описують частини ноги нижче щиколотки.

5. У Європі продають подушки для лікування безсоння. Всередині такої подушки знаходиться хміль, валеріана, лаванда та інші заспокійливі трави.

6. В той же час в Японії, навпаки, популярністю користуються подушки-будильники. У визначений час подушка починає сіпатися. З часом її рухи стають дедалі енергійнішими. Подушка навіть пропонує функцію поколювання струмом.

7. У Японії також популярністю користуються подушки під назвою "Рука приятеля". Така подушка для самотніх дівчат виготовлена у формі торса та руки, і вона забезпечить відчуття того, ніби ви спите не самі.


Інші новини розділу