Комікс про Ромео і Джульєтту визнано найбільшим у світі графічним романом Автор: lesya · Опубліковано: 26.09.2012 14:21 · Розділ: Події у світі

У світі сучасного образотворчого мистецтва особливе місце посідає графіка. Графіка – це особливий вид мистецтва, пов’язаний із зображенням на площині. Графіка включає в себе як малюнок на папері, так і значно складніші творіння – літографію, гравюру, естампи тощо. В самостійний вид мистецтва графіка оформилася в XIX – на початку XX століття.

Новим видом графічного мистецтва є комп'ютерна графіка, з якою ознайомлені сьогодні практично всі користувачі Інтернету. І справді, хто хоча б раз в житті не пробував редагувати зображення за допомогою програми Adobe Photoshop?

Що ж стосується сучасних художників-графіків, то від своїх попередників вони відрізняються тим, що в переважній більшості в роботі застосовують досягнення новітніх технологій. І оскільки графіка – мистецтво багатопланове та різнобічне, творчий доробок митців-графіків також характеризується надзвичайним розмаїттям - від малюнків, виконаних простим олівцем чи кульковою ручкою до комп’ютерної 3D графіки, яку використовують при виробництві ігор та для створення спецефектів у багатьох сучасних фільмах.

А влітку цього року в світ вийшов найбільший в історії графічний роман чи, говорячи простою мовою, комікс. Творінню знаменитих Стена Лі, автора найвідоміших історій про Людину-павука та колишнього президента Marvel Comics, Паріса Касідокостасома та Террі Дугас судилося потрапити до Книги Рекордів Гіннеса.

Книга коміксів оповідає про Ромео та Джульєтту. Тільки на відміну від своїх шекспірівських прототипів, герої Стена Лі потрапляють у майбутнє. Розміри видання і справді вражають: 63 на 83 сантиметри по периметру та п'ять сантиметрів завтовшки. Повідомляється, що отриману грошову винагороду було передано у розпорядження Фонду боротьби з раком Джона Уейна.

Графічний роман Стена Лі, який вийшов під назвою «Ромео і Джульєтта: Війна» («Romeo and Juliet: The War») можна вважати своєрідним переспівом знаменитого шекспірівського роману, зробленим в дусі наукової фантастики. Комікс описує імперію Верона, у якій два угруповання суперсолдат - Монтеккі і Капулетті - б'ються пліч-о-пліч проти ворогів. Однак в мирний час ці солдати протистоять одне одному. Ромео і Джульєтта, як і в творі легендарного британського драматурга, закохуються одне в одного. Вони змушені протистояти набагато більшій кількості небезпечних воїнів, ніж у класичній п'єсі.

«Ми не хотіли відходити від шекспірівського сюжету, перенісши його, однак, у світ коміксів. З поваги до сюжету ми зробили цей комікс більшим, ніж зазвичай», - розповідає Стен Лі.

Автори книги зізналися, що для них важливо було створити справжній витвір мистецтва, а не просто книгу, і, як вони вважають, їм це вдалося.


Інші новини розділу