Біг Бен став вежею Єлизавети Автор: lesya · Опубліковано: 17.09.2012 20:37 · Розділ: Події у світі

Більше туристи ніколи не зможуть побачити один із найзнаменитіших символів Великобританії - Біг Бен. Точніше, сама вежа нікуди не ділася, але тепер вона вже не Біг Бен, а Вежа Єлизавети.

Так, цими днями відому на увесь світ годинникову башту Біг-Бен, розташовану біля будівлі британського парламенту в Лондоні, офіційно перейменували у Вежу Єлизавети. Цю подію приурочили до 60-річчя правління британської королеви Єлизавети II. Офіційна церемонія перейменування, в якій взяли участь члени парламенту, відбулася цієї середи біля основи башти.

Нагадаємо, наприкінці червня члени комісії палати громад ухвалили рішення перейменувати годинникову вежу з нагоди «діамантового» ювілею правління Її Величності Єлизавети ІІ. Зауважимо також, що Єлизавета Віндзор стала другим монархом в історії Великобританії, який відзначив шістдесятиріччя правління країною. До того часу лише королеві Вікторії вдалося займати трон протягом 63 років.

Нагадаємо також, що знаменита годинникова башта Біг-Бен є частиною архітектурного комплексу Вестмінстерського палацу. Знаменитий годинник, розташований на висоті 55 метрів над землею, вважається найбільшими в світі.

В основі кожного з чотирьох циферблатів знаходиться напис, зроблений на латині. «Domine salvam fac Reginam nostram Victoriam Primam» перекладається як «Боже, бережи нашу королеву Вікторію Першу». Популярна версія гласить, ніби свою назву годинник отримав на честь імені Бенджаміна Холла, який був одним з керівників перебудови будівлі парламенту після пожежі 1834 року. Колишню офіційну назву пам’ятки - «Годинникова башта» - сьогодні майже ніхто не пам'ятає.

По периметру башти, праворуч і ліворуч від годинника, можна прочитати інші фрази, також написані на латині - «Laus Deo», що означає «Слава Богу» чи «Хвала Господу».

До речі, не всі знають, що колись у приміщенні Біг-Бену була в'язниця. Її в’язнями ставали опальні політики і парламентарії. Останнім в'язнем Біг-Бену була Еммелін Панкхерст, яка проводила активну боротьбу за жіночі права. Сьогодні на честь жінки неподалік будівлі парламенту зведено пам'ятник.

Біг-Бен, який є невід’ємним символом Лондона, часто приваблює режисерів, які норовлять показати цю споруду у своїх фільмах. Так, пам’ятку можна впізнати в таких фільмах, як «101 далматинець», «Доктор Хто», «Життя після людей», «Шерлок», «V — значит вендетта» та багатьох інших.

Джерело: http://www.newizv.ru

Інші новини розділу