Технології, які ледь не знищили людство Автор: lesya · Опубліковано: 14.09.2012 18:19 · Розділ: Цікаві факти

Ті, хто народився в 80-х і 90-х роках, не можуть повною мірою усвідомити, наскільки близько людство знаходилося від глобальної катастрофи в 20-му столітті... Експерти склали список технологій, які ледь не стали причиною ядерної війни.

1. Дешевий комп'ютерний чіп оголосив початок ядерної війни. 3 червня 1980 року о другій годині ночі один штатний співробітник NORAD, проводячи звичну перевірку даних приладів, виявив, що прилад, на якому завжди висвічувалася позначка «0 атакуючих ракет», ні з того ні з сього почав показувати «2 атакуючі ракети». Цього було достатньо для паніки, однак через секунду на приладі з’явилося «220 атакуючих ракет».

Сигнали негайної тривоги накрили всю Америку. Бомбардувальники з атомними бомбами на борту піднялися в повітря,командування віддало наказ підготувати до запуску міжконтинентальні балістичні ракети... Словом, протягом десяти хвилин світ балансував на межі ядерної катастрофи. На щастя, перед тим, як запустити ракети, хтось помітив, що сотні боєголовок так і не з’явилися на екранах радарів.

Тривогу оголосили помилковою, і всі полегшено зітхнули. А виною всьому був несправний комп'ютерний чіп, вартістю в 46 центів.

2. Аварія на телефонній станції заледве не стала початком ядерної війни. В середині минулого століття американські ВПС збудували мережу радіолокаційних станцій далекого виявлення, які в разі чого повинні були повідомити про запуск радянських ракет якомога раніше. За допомогою спеціальних ліній зв'язку вони, ці станції, з’єднувалися з усіма найважливішими військовими базами.

І ось 24 листопада 1961 року зв'язок з авіаційним командуванням та радіолокаційними станціями раптово перервався, спричинивши справжню паніку. Все виглядало так, ніби станції раптово зникли з лиця Землі. Ніякого зв’язку – ні по резервній лінії, ні по міських телефонах, - не було.

Логічне пояснення цьому було тільки одне - Радянський Союз розбомбив все радіолокаційні станції, а разом з ними і командування ППО. Війська негайно були приведені в бойову готовність. Залишалося максимум 12 хвилин до початку глобального винищення людства.

На превелике щастя, один з літаків у цей час уже піднявся у повітря. Пролітаючи над однією з таких станцій, пілот замість передбачуваних руїн побачив звичний мирний пейзаж і одразу повідомив про це командування. Всі заспокоїлися, і почали з’ясовувати причини інциденту.

А сталося ось що: з якоїсь безглуздої технічної причини абсолютно всі телефонні лінії, які з'єднували авіакомандування з вищезазначеними базами і станціями, обслуговувалися однією і тією ж ретрансляційною станцією, розташованою в Колорадо. А на ній сталася аварія, і всі можливі зв’язки між тими, в чиїх руках було ядерна зброя, і тими, хто міг наказати не пускати її в хід, були втрачені.

3. Об'єднане командування NORAD проінформувало США про кінець світу. В роки холодної війни у США було створено спеціальну систему оповіщень на випадок ядерної атаки з боку Радянського Союзу. Щосуботи вона проходила тестування.

І ось 20 лютого 1971 звичайний цивільний радист Вейланд Еберхард через неуважність запустив у систему аварійного оповіщення не те повідомлення, яке випливало. Він повідомив країну, що зараз до народу повинен звернутися сам президент. Всі сприйняли це як знак початку ядерної війни. В народі почалася паніка, люди телефонували одне одному, прощалися з рідними та близькими.

І якщо б в СРСР цю паніку помітили, то розцінили б її як знак недобрих намірів, відповівши ядерною атакою.

Джерело: http://mainfun.ru

Інші новини розділу