Фільм про бабія Мухаммеда привів до розгрому консульства США Автор: lesya · Опубліковано: 14.09.2012 08:19 · Розділ: Суспільство

У ніч на 12 вересня група бойовиків-ісламістів вчинила збройний напад на консульство США в Бенгазі, яке є другим за величиною містом Лівії.

Спершу з’явилися дані про те, що в результаті обстрілу будівлі з використанням гранатометів один зі співробітників консульства, громадянин США, загинув, а ще один отримав поранення. Однак трохи згодом виявилося, що під час здійснення збройного нападу на консульство США в Бенгазі було вбито посла США. Інформація про це прозвучала в ефірі арабських телеканалів "Аль-Джазіра" та "Аль-Арабія". За даними лівійських джерел під час штурму загинули аж чотири американці. Поки що Вашингтон не дав ніяких коментарів.

Фільм образив іслам
Фільм образив іслам

Напад був організований представниками двох угрупувань колишніх повстанців - "Бригади 17 лютого" і "Бригади послідовників шаріату". За словами очевидців нападу, всі дороги, які вели до консульського відділу, були перекриті загонами нападаючих. Розлючені бойовики зірвали з даху прапор США, замінивши його на чорний прапор ісламістів. По закінченню нападу дипломатичний комплекс потрапив до рук мародерів. Частина будівлі згоріла під час пожежі, інша була цими мародерами розграбована.

Тієї ж ночі близько двох тисяч мусульман влаштували акцію протесту в столиці Єгипту неподалік будівлі посольства США. Учасники акції вигукували: "Ми всі - Усами!", маючи на увазі Усаму бен Ладена, який, як відомо, спланував теракти, здійснені в США 11 вересня 2001 року. Працівники посольства, попереджені про імовірність нападу представниками єгипетської влади заздалегідь, покинули установу. Поліцейським, які вчасно зорієнтувалися, вдалося запобігти погромам.

Приводом для заворушень в Лівії та Єгипті стала інформація про те, що у США в 11-ту річницю терактів 9/11 планують показати фільм, знятий режисером Семом Бейсілем. У фільмі йдеться про пригноблення коптів у Єгипті, однак не це розлютило бойовиків. Причиною збройного нападу став гротескний образ пророка Мухаммада.

Американець, народжений в Ізраїлі, зняв 2-годинну стрічку, в якій пророк Мухаммад постає як бабій, шахрай і безумець. 14-хвилинний трейлер до фільму було ще в липні розміщено на сервісі YouTube. Однак він не викликав якоїсь особливої реакції. Але минулого тижня на тому ж сервісі цей самий ролик було опубліковано з анонсом на арабській мові та номером телефону режисера, а це викликало значно більший резонанс.

Рекламу фільму провів Морріс Садек, єгиптянин-копт, який проживає у США. Чоловік відомий своїми антиісламськими поглядами. Садек на даний час є президентом Американської коптської асамблеї, він намагався добитися показу цього фільму на ТБ. У відповідь на це багато єгипетських видань різко критикували як творця фільму Бейсіла, так і Садека, який виступив на його підтримку.

За словами Сема Бейсіла, іслам є людиноненависницькою релігією. Режисер розповів також про намір зняти 200-годинне кіно, присвячене цій же темі. Бейсіл зазначив, що на зйомки фільму було зібрано 5 мільйонів доларів. Ці кошти були надані у розпорядження режисера сотнею єврейських спонсорів, імена яких Сем зі зрозумілих причин відмовився назвати.

Джерело: http://www.newsru.co.il/

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.