Вчені переконують, що Єлизавета І була чоловіком Автор: lesya · Опубліковано: 13.09.2012 21:05 · Розділ: Цікаві факти

Знаменита королева Єлизавета I правила Англією твердою рукою протягом довгих 45 років. Вона так і не вийшла заміж, не залишила по собі спадкоємців, і на ній закінчилася династія Тюдорів.

Нежіночі риси характеру королеви та історія з підміною, описана Бремом Стокером, змусили громадськість сумніватися в тому, що королева належала до прекрасної статі. І ось уже ціле століття королеву підозрюють в тому, що вона була... чоловіком.

На початку XX століття англійський письменник Брем Стокер, відпочиваючи в графстві Глостершир, потрапили на театралізоване дійство «День королеви». Роль юної принцеси зіграв хлопчик, одягнений в костюм епохи Єлизавети І. Зацікавившись, чому саме хлопчик грає королеву, гості почали розпитувати місцевих жителів і почули інтригуючу історію.

Легенда твердить, ніби десятирічну Єлизавету в 1543 році відвезли в маєток Оверкорт в селі Біслі, щоб вберегти від чуми, яка косила людей в Лондоні. Однак від долі не втечеш, і юна принцеса все-таки захворіла і невдовзі померла.

Перелякані гувернантки, очікуючи приїзду Генріха VIII, остерігалися, що за таку звістку жорстокий та імпульсивний король запроторить їх до в'язниці. Сховавши тіло принцеси, слуги кинулися на пошуки схожої на неї юної селянки.

Гувернантки планували на деякий час підмінити Єлизавету іншою дитиною, і після від'їзду короля повідомити йому сумну новину. Однак дівчинку так і не знайшли, і тоді в ролі принцеси представили її ровесника, хлопчика, який мешкав у тому ж домі, з яким вона товаришувала та часто гралася.

Подейкують, що Невілл (так звали хлопчика) був позашлюбним сином самого Генріха VIII. Зовнішня схожість з Єлизаветою допомогли слугам здійснити задумане.

Заміні сприяв і той факт, що останній раз Генріх бачив свою молодшу дочку, коли тій було три роки. Дівчинка чомусь побоювалася короля. Сюзерен підміни так і не помітив. Більше того, він до кінця життя так і не дізнався правди.

Ця історія увійшла в книгу Брема Стокера «Знамениті самозванці», яка вийшла в 1910 році. Прихильники «теорії підміни» говорять, що її підтвердженням служить зовнішність Єлизавети. Мовляв, королева використовувала товстий шар гриму, щоб приховати грубу шкіру та сліди гоління, носила перуку, щоб приховати облисіння, ввела в моду високі коміри для того, щоб сховати адамове яблуко. Про те, що Єлизавета І була чоловіком, свідчать й інші дані, і спогади її сучасників.

Але один факт породжує ще більше сумнівів та суперечок. Наприкінці XIX століття нові власники запущеного саду в маєтку Оверкорт вирішили позбутися старих каменів і плит. Робітники, піднявши верхній камінь споруди, схожої на ящик, побачили останки дівчинки-підлітка. Збереглися фрагменти одягу з тонкого шовку і парчі.

Згодом стало зрозуміло, що дівчинка жила в епоху Тюдорів і на момент смерті їй виповнилося приблизно 11 років. Кам'яний саркофаг було збудовано у саду під вікном кімнати, в якій принцеса зазвичай спала. Преподобний Томас Кебл, який був присутній на розтині, говорив, що очам відкрився прах справжньої дочки Генріха VIII. Священик перепоховав останки, однак з часом нова могила справжньої Єлизавети… загубилася.

Джерело: http://news.students.ru

Інші новини розділу