Ємність HDD збільшиться в 1000 раз Автор: Вікторія · Опубліковано: 01.07.2009 14:30 · Розділ: Нові технології

Вчені з Лейбніцького фізико-технічного інституту з'ясували, що додавання молекул кобальту до вуглецевого кільця на магнітній пластині жорсткого диска дозволить збільшити ємність HDD в 1000 разів.

Більш того, на жорстких дисках нового покоління інформація зможе зберігатися понад 10 років без перезапису, на відміну від існуючих пристроїв. В сучасних вінчестерах використовуються магнітні кластери розміром близько 8 нм, що складаються з 50 тис. атомів кобальту.

Теоретично розмір такого кластера можна зменшити, використавши 15 тис. атомів кобальту, але це вже межа, за якою слідує велика вірогідність втрати даних через нестабільність кластерів. Вчені пропонують використовувати вуглецеве кільце і два атоми кобальту, що зробить можливим міняти магнітне поле між атомами. Крім того, діаметр такого кільця складає всього 0,5 нм, що забезпечує значне збільшення щільності запису та терміну зберігання інформації.

На даний час, дослідження вчених ще не підтверджені практикою, проте вони впевнені в правильності своїх розрахунків.

Серед альтернатив технології магнітного запису інформації можна виділити голографічну пам'ять. А зараз боротьба йде між традиційними HDD та SSD-накопичувачами.

Джерело webefir.com


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.