Чоловіки й жінки дивляться на світ по-різному Автор: lesya · Опубліковано: 12.09.2012 20:29 · Розділ: Наука

Нещодавно вчені, провівши спеціальне дослідження, з’ясували, що жінки та чоловіки по-різному дивляться на світ. Як виявилося, очі чоловіків набагато чутливіші до дрібних деталей та рухомих об'єктів, тоді як жінки сприйнятливіші до змін кольору. Такі результати отримали вчені після проведення дослідження зору.

«Як і у випадку з іншими відчуттями, такими як слух та нюх, існують чіткі статеві відмінності між зором чоловіків та жінок», - коментує результати роботи вчений Ізраїль Абрамов з Міського університету Нью-Йорка. Вчені дослідили, що у представниць прекрасної половини людства тонший слух та чутливіший нюх, ніж у чоловіків.

Жінки краще сприймають кольори (фото з vkurse.ua)
Жінки краще сприймають кольори (фото з vkurse.ua)

«Проаналізувавши дослідження, проведені раніше, ми виявили, що в більшості випадків жінки демонструють підвищену чутливість, вони краще розпізнають запахи, ніж чоловіки», - говорить Абрамов.

В рамках дослідження вчені Міського університету Нью-Йорка зіставили також зорові здібності чоловіків та жінок. В експерименті взяли участь представники обох статей у віці від 16 років з нормальним хроматичним зором 20/20 або, як мінімум, із зором 20/20 в окулярах або контактних лінзах.

На першому етапі експерименту дослідники просили добровольців описати різні кольори, які їм показували. Вчені спостерегли, що чоловікам знадобилася трохи більша довжина хвилі кольору, щоб побачити ті ж відтінки, що і жінки, тобто чоловіки виявилися менш здатні описувати різницю тонів.

Для визначення чутливості учасників до контрасту, дослідники показували їм зображення зі світлих і темних смуг, які різнилися за шириною та кольором, що створювало ефект мерехтіння. В порівнянні з жінками учасники експерименту чоловічої статі змогли краще розпізнати зображення з тонких смуг, яке швидко змінювалося, говорять учені.

Коментуючи результати дослідження, Абрамов пояснив, що ці елементи зору пов'язані із особливими наборами таламічних нейронів в первинній зоровій корі мозку. Розвиток цих нейронів регулюється чоловічими статевими гормонами під назвою андрогени ще на стадії ембріонального розвитку.

«Оскільки ці нейрони контролюються корою головного мозку під час ембріогенезу, ми припускаємо, що тестостерон відіграє ключову роль у цьому процесі, стаючи основною причиною різних здібностей чоловіків і жінок, - говорить Абрамов. - Еволюційні рушійні сили цих відмінностей залишаються для нас незрозумілими».

В результаті попереднього дослідження вчені з’ясували, що чоловіки і жінки фокусуються по-різному. Чоловіки схильні зосереджено дивитися на рот співрозмовника, відволікаючись через рухи за його спиною, тоді як жінки переводять погляд від очей до тіла співрозмовника та навпаки. А ще жінки частіше відволікаються на інших людей.

Джерело: http://www.facepla.net/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.