Шахрай, який водив за ніс цілий світ Автор: lesya · Опубліковано: 12.09.2012 15:52 · Розділ: Цікаві факти

Одного разу Харді Роденштоку вдалося заробити цілий маєток на продажі фальшивого вина найтоншим цінителям цього напою.

Так, лише у 1985 році американський бізнесмен Білл Кох (Bill Koch) віддав 500000 доларів за чотири пляшки Шато Лафіт врожаю 1787 року, які, за словами колекціонера, належали колись самому Томасу Джефферсону. Підтвердженням того, що вино справжнє, служив наступний факт: на дні колекційної пляшки були вигравірувані ініціали «TJ».

Білл Кох придбав ці пляшки у всесвітньо відомого колекціонера елітних вин на ім’я Харді Роденшток (Нardy Rodenstock). Колись Роденшток був музичним продюсером та професором, який прославився тим, що полюбляв влаштовувати безглузді дегустаційні оргії, на яких пропонував учасникам скуштувати безцінні зразки вин та, можливо, навіть їх придбати. Згодом він знайшов своє покликання у колекціонуванні напою. Люди платили сотні тисяч доларів за рідкісні вина з колекції Роденштока. Воістину, смак цих вин, який нагадував котячу сечу, могли оцінити тільки справжні знавці та тонкі цінителі цього хмільного напою.

Однак згодом з'ясувалося, що в деяких пляшках, які придбав Білл Кох, і справді могла бути налита котяча сеча. Після кількох років підозр, які стосувалися вмісту пляшок Джефферсона, Кох врешті-решт зрозумів, що Роденшток був шахраєм і просто-на-просто обвів його навколо пальця, продавши незрозуміло що за ціною дорогих вин. Бізнесмен розпочав пошуки афериста, на які загалом витратив кілька мільйонів доларів.

Виявилося, що ініціали Джефферсона були вигравірувані на пляшках за допомогою звичайної бормашини, яка була в наявності в тому ж цеху, де ці вина змішувалися і розливалися по пляшках.

Більше того, навіть минуле Роденштока виявилося справжнісінькою фальшивкою. Справжнє ім'я цього чоловіка Майнхард Герке, і він ніколи не був професором. Інженера за фахом з музикою пов'язувало тільки те, що в юності він був учасником маловідомої німецької музичної групи.

Та як вдалося простому інженерові стільки років водити за ніс найбільш іменитих знавців та цінителів? По-перше, його заяви та розповіді про вина були настільки дивовижними та оповідалися з такою впевненістю, що нікому не вдалося б довести його обман навіть у разі викриття. Та й, скажіть на милість, звідки люди можуть знати, яким на смак має бути вино 250-річної давності?

Перед тим, як запропонувати потенційним покупцям скуштувати свої нестандартні вина, Роденшток так їх споював, що вони вже не могли відрізнити Рислінг 1792 від водопровідної води 2012 року…

Джерело: http://www.rtkorr.com

Інші новини розділу