Таліби оголосили принца Гаррі "метою номер один" Автор: lesya · Опубліковано: 12.09.2012 13:14 · Розділ: Події у світі

Цими днями представник руху "Талібан" зробив скандальну заяву, пообіцявши взяти в полон або вбити принца Гаррі. Це повідомлення пролунало після того, як принц повернувся до Афганістану, де він буде служити другим пілотом вертольота "Апач".

"Боротьба триває, і зараз ми кинемо всі сили, щоб взяти в полон принца Гаррі. Якщо нам не пощастить взяти його живим, то ми вб'ємо його. Він - наша основна ціль", - заявив прес-секретар талібів Забіулла Моджахед. За його словами, всіх, хто веде війну на боці США, таліби вважають запеклими ворогами.

Таліби навіть не приховують, що сподіваються збити вертоліт принца з землі. Більше того, стрілку, якому вийде влучити в ціль, пообіцяли велику винагороду. І якщо талібам вдасться спіймати Гаррі живим, вони вимагатимуть від британського уряду великий викуп або звільнення представників руху з в'язниць.

Британські військові вже вжили необхідних заходів для захисту онука Єлизавети II: до Гаррі приставили озброєну охорону, яка знаходитиметься поряд з ним протягом 24 годин на добу.

Нагадаємо, що декілька днів тому принц Гаррі повернувся до Афганістану в якості другого пілота бойового вертольота Apache ("Апачі"). Члена королівської родини відрядили у Кемп Бестіон (Camp Bastion), яка є головною британською військовою базою в Афганістані. Розташована вона в провінції Гільменд.

Таліби хочуть вбити принца Гаррі (фото з сайту epochtimes.ru)
Таліби хочуть вбити принца Гаррі (фото з сайту epochtimes.ru)

"Принц повинен використовувати своє становище для того, щоб допомагати людям, а не приїжджати і вбивати цих людей по всьому світу", - говорить з цього приводу Моджахед. Представник «Талібану» також додав, що "таліби використовують всі свої сили для боротьби з Британією, яка є другим найбільшим членом коаліції, що здійснює міжнародну операцію в Афганістані". При цьому Забіулла заявив, що в разі захоплення принца з ним поводитимуться точнісінько так само, як з іншими бранцями, без якихось виключень та поблажок.

У даному контексті зауважимо, що досвід перебування в Афганістані у принца вже є: в 2007-2008 роках він провів 10 тижнів в Гільменді в якості передового авіаційного навідника. Принц координував авіаудари по позиціях талібів. В лютому 2008 року Гаррі був змушений повернутися до Великобританії після того, як в ЗМІ з’явилася інформація про місце його дислокації.

Джерело: http://news4k.com

Інші новини розділу