Вчений встановив причину смерті Тутанхамона Автор: lesya · Опубліковано: 12.09.2012 10:08 · Розділ: Наука

Британський вчений, провівши спеціальне дослідження, з’ясував причину смерті знаменитого фараона Тутанхамона. Як виявилося, єгипетський фараон Тутанхамон (1132-1323 до н.е.) помер в результаті спадкових генетичних захворювань. Такого висновку в результаті проведених аналізів дійшов британський учений Хаттон Ашрафян з Імперського коледжу в Лондоні.

"На відміну від решти фахівців, я пішов іншим шляхом, вирішивши проаналізувати з медичної точки зору не лише самого Тутанхамона, але й інших представників династії, з якої він походить", - розповів експерт. Увагу вченого привернув доволі дивний факт: кожен правитель вмирав в більш молодому віці, ніж його попередник. Окрім того, у наступників набагато яскравіше простежувалася деформація тіла, яка є свідченням генетичного захворювання.

Тутанхамон хворів генетичним захворюванням
Тутанхамон хворів генетичним захворюванням

Вчений переконаний, що фізичні зміни, які супроводжували фараонів, були результатом захворювання скроневої частки мозку. Симптоми цього захворювання проявлялися, зокрема, в епілептичних нападах, які супроводжуються галюцинаціями та видіннями. З історії відомо, що батько Тутанхамона – фараон Аменхотеп IV запровадив у давньоєгипетській релігії монотеїзм в особі єдиного бога сонця Атона і проголосив себе Ехнатоном. Британський експерт стверджує, що така екстремальна на той час ідея прийшла йому в голову під час нападу епілепсії (мається на увазі фараон, а не експерт).

Зауважимо також, що останній фараон 18-ї династії не залишив яскравого сліду в історії, та при цьому він є найвідомішим єгипетським правителем. Фараон помер дуже молодим – йому виповнилося всього 19 – за дуже загадкових обставин. Враховуючи той факт, що Тутанхамон став правителем в складну епоху, в час змін та заворушень, викликаних релігійними реформами його батька Ехнатона, більшість істориків вважали, що Тутанхамон загинув від руки конкурента, який претендував на його місце. Подейкували, нібито він був убитий за наказом Ейі, свого головного радника, який після смерті Тутанхамона успадкував титул фараона та одружився з його юною вдовою.

На доказ про можливе вбивство фараона наводився і рентгенівський знімок його мумії, зроблений ще в 1968 році. Тоді вчені в черепі виявили уламок кістки. Проаналізувавши отримане зображення, фахівці вирішили, що Тутанхамон загинув від удару по голові, нанесеного ззаду.

Джерело: http://www.pravda.ru

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.