Німці створили велосипед без педалей та сидіння Автор: lesya · Опубліковано: 11.09.2012 21:31 · Розділ: Нові технології

Досить дивний велосипед представили німецькі розробники. Їхнє творіння не має ні традиційних для велосипеда педалей, ні сидіння. Цей транспортний засіб покликаний зробити пересування екологічним та корисним для здоров'я.

Так, у Німеччині створили міський велосипед без педалей і сидіння. Рухається він лише тоді, коли людина, яка знаходиться в ньому, йде або біжить.

Замість сідла німецькі дизайнери оснастили своє творіння спеціальними ременями, за допомогою яких велосипедист кріпиться до транспортного засобу. Для того, щоб велосипед набрав швидкість, велосипедистові слід добре розігнатися на своїх двох, потім підняти ноги, поставивши їх на спеціальне кріплення, яке знаходиться на задньому колесі.

Велосипед їздить на людських ногах (фото з gizmag.com)
Велосипед їздить на людських ногах (фото з gizmag.com)

Принцип, покладений в основу цього велосипеда, нагадує машину героя мультфільму про людей з кам'яного століття Фреда Флінстоуна. Над створенням цього оригінального проекту працювали німецькі дизайнери Том Хемброк та Джурі Спеттер. Велосипед отримав назву FLIZ - скорочення від німецького "flitzen", що означає "стрімко мчати".

Винайдений німцями велосипед номінується на щорічну премію James Dyson Award, засновану винахідником пилососа Джеймсом Дайсоном. Переможцями премії стають студентів з різних країн, які представляють інноваційні технології та дизайн.

Велосипед було створено з метою зробити пересування в перенаселених містах екологічним та корисним для здоров'я. Дизайнери черпали натхнення з першого у світі персонального транспортного засобу, винайденого Карлом Дрейсеном у 1817 році. Пристрій являв собою раму з двома колесами та нагадував сучасний велосипед без педалей. Хемброку і Спеттеру заманулося створити щось подібне, але набагато сучасніше.

Перед тим, як взятися за роботу, дизайнери протестували копію винаходу Дрейсена, виявивши його основні недоліки - неефективне рульове управління та величезне сидіння. Далі студенти збудували дерев'яний прототип FLIZа.

У даному контексті зауважимо, що винахідники уже знайшли підтримку та визнання в певних колах, здобувши нагороду Merit Award на Міжнародній велосипедній виставці, яка цього року відбувалася в Тайбеї.

Їзда на такому велосипеді поєднуватиме в собі і біг, і саму їзду. Тому така прогулянка стане чудовим тренуванням, і допоможе швидко дістатися до місця роботи.

Джерело: http://www.segodnya.ua

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.