Звички і традиції студентів різних країн світу Автор: lesya · Опубліковано: 11.09.2012 18:51 · Розділ: Суспільство

1. У середовищі японських студентів сформувалася цікава традиція: вони беруть з собою на іспити шоколадку Kit Kat, яку вважають талісманом. Справа в тому, що вираз «обов'язково переможемо» («kitto katsu» на японській) співзвучний з назвою ласощів.

2. Російським студентам у ХІХ столітті у різного роду забігайлівках писали на спині їхню адресу. Такий звичай навіть став темою фейлетонів Чехова: швейцари ресторанів «Яр» та «Стрільна» випитували у студентів, доки ті ще в’язали лика, адреси і писали їх крейдою на спинах. Потім вони просто здавали бездушні тіла візникам, а ті доставляли їх додому.

3. Деякі студенти надзвичайно схильні до нетривіальних рішень. Іноді - в силу своєї неуважності. Цікавий випадок стався одного разу у житті математика Джорджа Данцига. Запізнившись на заняття в університет, студент прийняв рівняння, написане на дошці, за домашнє завдання. Кілька днів він витратив на те, щоб отримати відповідь. Згодом з'ясувалося, що юнак впорався з двома нерозв’язними завданнями, які були не по зубах навіть сформованим ученим. А Данциг просто не знав, що вони не мають рішення, знайшовши його за вікенд.

4. Одного разу студенти виміряли довжину Гарвардського мосту. Вона складає «364,4 смута і ще одне вухо». Ця міра довжини з'явилася всередині минулого століття від прізвища студента, Олівера Смута, за допомогою якого студенти в 1958 і виміряли довжину мосту. Олівера, ріст якого становив сто сімдесят сантиметрів, переміщали по дорожньому полотну і робили позначки, які, до речі, мало не знищилися під час реконструкції моста. Згодом сам Смут зайняв місце в Палаті Мір і Терезів, ставши керівником ISO - Міжнародної організації стандартів.

5. У Єльському університеті до сьогодні існує кумедна традиція. Студенти-старшокурсники охоче діляться конспектами зі своїми молодшими товаришами. За це останні повинні розплатитися, але не грошима. Тому, хто списав конспект, обводять очі зеленкою, після чого він змушений катати студента на спині протягом кількох годин.

6. Сперечатися з викладачами - справа марна. Це зайвий раз підтвердив один нахабний студент Оксфорда. Він під час складання іспиту, скориставшись стародавньою традицією університету, попросив принести йому кухоль пива. Своє пиво він отримав, однак його одразу ж оштрафував учитель, і зовсім не через розпивання спиртних напоїв. Винахідливий викладач пригадав ще старіший звичай: не з’являтися на іспит без шпаги.

Джерело: http://mainfun.ru

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.