Французький журнал оштрафували за фото президентського подружжя в купальниках Автор: lesya · Опубліковано: 11.09.2012 11:57 · Розділ: Події у світі

Цими днями французький глянцевий журнал VSD зобов’язали виплатити штраф в розмірі 2 тисяч євро. Штраф виплатять супутниці президента Франції Валері Трірвейлер за публікацію фотографій президентського подружжя у купальних костюмах. Таке рішення декілька днів тому виніс Суд вищої інстанції Парижа.

"Нам дали штраф у розмірі 2 тисяч євро замість 30 тисяч, які вимагав позивач, - розповів редактор журналу VSD Філіп Лабі. - Зазвичай ми подібні події не коментуємо, але цей випадок трохи інший: нас здивував той факт, що на журнал ополчилися через публікації таких банальних, здавалося б, фотографій".

Лабі пояснив, що скандальні знімки було зроблено влітку під час відпочинку новоспеченого президента Франції Франсуа Олланда та його цивільної дружини Трірвейлер в літній резиденції французького президента - форті Брегансон, який розташовується неподалік Блакитного берега.

"Це звичайні фотографії з відпустки. Ми точнісінько так само - в купальних костюмах - фотографували пару Саркозі та Жака Ширака з дружиною, завжди при цьому дбаючи про те, щоб на знімках не було нічого непристойного", - говорить трохи здивовано редактор VSD.

Натомість в оточенні першої леді Франції говорять, ніби знімки "були вкрадені у фотографа і не призначалися для публікації". За словами адвоката Трірвейлер Фредеріка Жиффара, суд визнав, що закон було порушено двічі: по-перше, не було дотримано авторських прав, по-друге, сталося вторгнення в приватне життя.

До речі, знімки президентського подружжя в купальниках з’явилися на сторінках ще одного видання - Paris Match, з одною лише різницею: VSD розмістив фотографії на обкладинці журналу, тоді як Paris Match сховав їх углиб номеру, говорить редактор оштрафованого видання.

В судовому рішенні зазначається, що "не було ніякої необхідності демонструвати фотографії Трірвейлер на пляжі форту Брегансон" нібито з метою інформування громадськості. "Окрім того, знімки не можна назвати нешкідливими для репутації, зокрема, через те, що супутниця президента, яка зображена на них в купальному костюмі, ніколи не погоджувалася позувати перед об'єктивами фотокамер в такому вигляді", - постановили служителі Феміди.

У даному контексті зауважимо, що перша леді Франції неофіційна дружина президента Франсуа Олланда Валері Трірвейлер є журналісткою видання Paris Match, яке, як зазначалося вище, також опублікувало фотографії.

Джерело: http://www.ekhoplanet.ru

Інші новини розділу