Американка на блошиному ринку купила полотно Ренуара Автор: lesya · Опубліковано: 11.09.2012 09:12 · Розділ: Цікаві факти

Цими днями мешканка США на блошиному ринку випадково придбала пейзаж кисті Ренуара. Жінка купила легендарну картину разом із лялькою та пластмасовою коровою.

Відвідувачка блошиного ринку в США заплатила всього кілька доларів за картину, яка, як згодом з'ясувалося, була роботою знаменитого французького імпресіоніста П'єра Огюста Ренуара.

А сталося все ось як. Одного разу мешканка Долини Шенанду, що в штаті Вірджинія, вирушила на блошиний ринок, вирішивши пошукати там щось дешеве та гарненьке. В результаті жінка, нічого не знайшовши, придбала лише картину, яка чомусь продавалася в комплекті з лялькою та пластмасовою коровою. Відбулося все півтора роки тому.

Як уже зазначалося, всі ці речі лежали в одній коробці та коштували всього сім доларів. Покупець згодом зізналася, що їй найбільше прийшлася до вподоби рамка картини, а зображення вона планувала згодом вийняти і знищити. В результаті жодна з придбаних речей жінці не пригодилася, і нещодавно американка вирішила викинути весь цей мотлох.

Однак перед тим, як це зробити, жінка, послухавшись поради своєї матері, віднесла картину до фахівців на оцінювання.

В аукціонному домі Potomack Company, куди жінка принесла полотно, спеціалісти з’ясували, що вона, по всій видимості, купила «Пейзаж на березі Сени» (Paysage Bords de Seine), написаний свого часу знаменитим французьким імпресіоністом Ренуаром. Картина датована приблизно 1879 роком.

За словами оцінювача з аукціонного дому, полотно одразу ж здалося йому цінним. Він помітив назву картини на зворотному боці полотна, а потім відшукав полотно з такою ж назвою в каталозі робіт Ренуара. Згодом спеціаліст перевірив свою здогадку в Національній галереї мистецтва у Вашингтоні, проконсультувавшись з експертом по творчості Ренуара.

Жінка, яка придбала роботу Ренуара, вирішила зберегти своє ім'я в таємниці. Вона також побажала виставити полотно на продаж. За словами експертів, за картину вдасться виручити не менше ста тисяч доларів.

Фахівці припускають, що полотно під назвою «Пейзаж на березі Сени» потрапило в США у 1926 році. Тоді воно могло належати колекціонерові картин Ренуара Херберту Мею (Herbert May). Однак як саме полотно потрапило на блошиний ринок, фахівцям з’ясувати не вдалося.

У даному контексті нагадаємо, що з 2 вересня по 28 жовтня в Національному художньому музеї України вперше за роки незалежності України будуть показані твори Клода Моне, Теодора Жеріко, Каміля Коро та Огюста Ренуара.

Джерело: http://korrespondent.net/

Інші новини розділу