Жінки люблять багатих чоловіків Автор: lesya · Опубліковано: 10.09.2012 23:15 · Розділ: Психологія

Спеціалісти нещодавно уже вкотре переконалися, що у чоловіків та жінок докорінно відрізняються стратегії підбору статевих партнерів, однак до цих пір причину цих відмінностей з’ясувати не вдалося.

Класичне пояснення цих відмінностей твердить, що чоловічий та жіночий мозок еволюціонував з урахуванням необхідності здійснення певного вибору, однак в рамках нового дослідження, результати якого опубліковані у виданні Psychological Science, вчені припустили, що еволюція може бути лише частиною відповіді на це складне запитання.

Жінки люблять багатих чоловіків
Жінки люблять багатих чоловіків

Для того, щоб домогтися успіху з точки зору еволюції, жінки повинні мати ресурси для догляду за потомством, тоді як чоловіки повинні мати доступ до фертильних жінок. За словами спеціалістів, жінки схильні надавати перевагу партнерам, які мають достатньо ресурсів для інвестицій в потомство - багатих чоловіків, тоді як чоловіки звертають увагу на фертильність жінок, обираючи молодих представниць прекрасної статі. За словами вчених, саме еволюційна адаптація запрограмувала ці переваги в нашому мозку.

Однак в сучасному світі успіх зовсім не обов'язково зв’язаний з потомством. Отож вчені Марчел Центнер і Клаудіа Митура з університету Йорка у Великобританії, які й проводили дослідження, висунули гіпотезу, яка твердить, що вплив еволюційних здобутків на вибір партнера скорочується прямо пропорційно з гендерним паритетом народів та рівністю між чоловіками та жінками.

«Відомо, що гендерні відмінності в інтелектуальних здібностях, таких як, приміром, здібності до математики, зникають у суспільстві з рівністю статей», - прокоментував отримані результати Центнер. Вчені вирішили з'ясувати, чи існує та ж тенденція у виборі статевих партнерів.

В дослідженні вчених взяли участь 3177 осіб з 10 країн світу, де рівень гендерних прав статей відрізняється: від Фінляндії, де рівень гендерності високий, до Туреччини, де про гендерний розвиток говорити майже не приходиться. Учасників дослідження опитали, які критерії вони в першу чергу враховують при виборі статевого партнера - фінансові можливості, вміння смачно готувати.

З'ясувалося, що гендерна різниця у виборі партнера, прогнозована еволюційними психологічними моделями, є найвищою в суспільствах з нерівними правами статей. Найнижчий аналогічний показник в товариствах з незначною гендерної різницею.

"Отримані нами результати заперечують ідею, запропоновану еволюційними психологами, згідно із якою гендерні відмінності в пошуку партнера визначаються рівнем розвитку адаптації, яка біологічно укоренилася в чоловічому та жіночому мозку", - пояснив Центнер.

Джерело: http://innovanews.ru

Інші новини розділу