Косовські албанці продавали органи полонених сербів Автор: lesya · Опубліковано: 10.09.2012 19:35 · Розділ: Події у світі

Нещодавно представникам сербської влади вдалося знайти докази того, що під час воєнних конфліктів у Югославії в 1990-х роках косовські албанці вирізали у своїх полонених внутрішні органи з метою нелегального продажу за кордон. Влада знайшла свідка злочинів, який в найдрібніших деталях описав, як все відбувалося.

Звинувачення проти своїх співвітчизників висунув колишній косовський повстанець. Екс-сепаратист в найдрібніших деталях описав операцію з видалення серця у військовополоненого, на якій був присутній особисто. У даному контексті військовий прокурор Сербії Володимир Вукчевич розповів, що люди, буквально роздерті косоварами, в більшості своїй були сербами. У 1998-1999 вони були викрадені бойовики "Армії звільнення Косова". Представником цієї організації є нинішній глава невизнаної країни Хашим Тачі.

Поки що колишнього сепаратиста приховують від ЗМІ, інформацію та його дані не розповсюджують, остерігаючись того, що військовому загрожуватиме небезпека. На даний час він став учасником програми захисту свідків.

І оскільки інформацію поки що приховують, на сьогоднішній день залишається неясним один факт: косовари вирізали серця у мертвих чи ще в живих сербів?

До речі, дані про найжорстокіші звірства, які супроводжували конфлікт у Боснії, з’являлися й раніше. У 2010 році в Раді Європи було представлено доповідь, у якій повідомлялося, що до нелегальної торгівлі органами був причетний сам Хашим Тачі. Представники Європейського Союзу одразу ж розпочали розслідування цієї інформації, яке на сьогоднішній день проводиться прокурором із США Джоном Клінтом Вільямсоном. У даному контексті Володимир Вукчевич висловив сподівання, що отримані сербською владою свідчення будуть використані для прояснення обставин того, що сталося.

Нагадаємо, що в 1999 році Північноатлантичний альянс провів військову операцію на території Югославії. Операція проводилася з метою перешкодити проведенню етнічних чисток в регіоні, відповідальність за які покладалася на сербів.

До речі, подіям 1990-х років присвячений режисерський дебют знаменитої актриси Анджеліни Джолі. Кінокартина отримала назву «В краю крові та меду», вона оповідає історію кохання сербського військового та боснійської полонянки на тлі жорстокого воєнного конфлікту.

Джерело: http://news.qip.ru/

Інші новини розділу