Післяобідній сон допоможе схуднути Автор: lesya · Опубліковано: 09.09.2012 20:51 · Розділ: Краса і здоров'я

Нещодавно спеціалісти провели дослідження, в рамках якого з’ясували, що ті люди, які полюбляють подрімати після обіду, живуть довше, ніж ті, хто спить тільки уночі. Окрім того, пообідній сон допомагає схуднути.

В рамках проведеного дослідження вчені з’ясували, що всього півгодини сну в період між обідом та вечерею призводить до покращення здатності людини міркувати, сприяючи підвищенню продуктивності праці, покращуючи пам'ять, настрій, здоров'я серця та навіть контролюючи вагу.

Післяобідній сон покращує здоров'я (фото з novostimira.com.ua)
Післяобідній сон покращує здоров'я (фото з novostimira.com.ua)

Опираючись на отримані результати, вчені назвали сон економічним способом підвищення психічного і фізичного здоров'я людини.

У даному контексті спеціалісти наводять інші дані: ще давньогрецькі вчені близько трьох тисячоліть тому підрахували, що у людей, які виділяють вдень півгодини для сну хоча б тричі на тиждень, в три рази рідше виникають проблеми із серцево-судинною системою.

Дослідження, проведене сучасними вченими, підтвердили цей факт, довівши, що післяобідній сон знижує ризик серцевого нападу, інсульту, інфаркту та інших хвороб серцево-судинної системи на цілих 37%.

Окрім того, дослідники виявили, що хоча б декілька хвилин сну під час післяобідньої перерви можуть стати вкрай ефективним засобом для контролю ваги. Півгодини сну пришвидшують м'язовий метаболізм приблизно на 30%, дозволяють краще контролювати свій апетит, перешкоджаючи відкладенню жирових клітин.

До речі, багато великих компаній із країн Заходу виділяють своїм співробітникам трохи часу на денний сон, оскільки він, на їхню думку, сприяє покращенню показників всієї команди в цілому.

А з історії відомо, що трохи поспати протягом дня любили Альберт Ейнштейн, Леонардо да Вінчі, Уїнстон Черчілль, Нікола Тесла і Джон Кеннеді.

До речі, вчені вже давно з’ясували, що після їжі людині корисно поспати. Та й ми по собі знаємо, що одразу після ситного обіду настає сонливість. Спеціалісти радять не боротися з потребами власного організму і дати йому можливість поспати. На офіційному рівні післяобідній сон введено в Іспанії, Японії та інших країнах світу.

Вчені пояснюють таку залежність наступним чином: організм, отримавши чергову порцію їжі, витрачає сили на її переробку, перерозподіляючи внутрішні ресурси, щоб забезпечити енергією внутрішні органи. Мозок отримує недостатньо енергії, що й призводить до сонливості.

Джерело: http://www.internovosti.ru

Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.