В Індії відкриють вегетаріанський McDonald's Автор: lesya · Опубліковано: 09.09.2012 18:52 · Розділ: Події у світі

Вже найближчим часом в Індії з’являться перші вегетаріанські ресторани від McDonald's. Так, цими днями представники найбільшої у світі мережі фастфудів McDonald's заявили про намір відкрити свої перші вегетаріанські закусочні в Індії.

За даними ЗМІ, вже всередині наступного року планується відкрити аж два вегетаріанські ресторани. Обидва знаходитимуться в найпопулярніших паломницьких центрах країни – один збудують в місті Амрітсар, яке вважається священним містом сикхів, другий відкриють в невеликому містечку Катра.

За словами представників McDonald's, відкриття вегетаріанських кафе сприятиме розширенню діяльності компанії в країні, де заборонено вживати яловичину. Так, мешканці Індії не вживають до їжі яловичину, вважаючи корову священною твариною.

Нагадаємо також, що американська мережа ресторанів швидкого харчування McDonald's відкрила свою першу закусочну в Індії ще в 1996 році. Тоді замість традиційних гамбургерів з яловичиною тут пропонували бургери з бараниною.

Однак згодом їх перестали готувати, оскільки відвідувачі називали бутерброди занадто «гумовими».

На сьогоднішній день в Індії працює всього 271 закусочна McDonald's, в меню яких представлені кілька вегетаріанських позицій.

У даному контексті зауважимо, що мережа ресторанів швидкого харчування Subway, яка є основним конкурентом McDonald's в Індії, випередила світового лідера фаст-фуду, відкривши декілька днів тому свій власний вегетаріанський ресторан. Розташований він в провінції Пенджаб неподалік приватного університету. А всього мережа Subway має в Індії 280 ресторанів.

Зауважимо також, що на сьогоднішній день найбільшою іноземною мережею ресторанів в Індії є Domino's Pizza, яка також має кілька вегетаріанських закусочних в передмісті Мумбаї та штаті Гуджарат.

У даному контексті зауважимо, що такий звичний у США та країнах Європи McDonald's в окремих країнах світу стикається з чималими проблемами. Приміром, трохи раніше у Болівії мережа взагалі припинила своє існування, а мусульманський McDonald's у Марокко змушує працівників ресторану стежити за дотриманням посту в Рамадан.

Так, в мережі ресторанів McDonald's в столиці Марокко місті Рабат нещодавно вступили в силу нові правила для мусульман.

Перед входом на стінах закладу з'явилися плакати, які нагадують, що в денний період доби тут обслуговують тільки немусульман. Таким способом персонал McDonald's повинен запобігти порушенню посту мусульманами у священний місяць Рамадан.

Справа в тому, що публічне порушення посту під час Рамадану карається позбавленням волі від одного до шести місяців та виплатою штрафу, звичайно, якщо правопорушення вчинене людиною, яка сповідує іслам.

Тому клієнтів змусять пред'являти посвідчення особи - якщо відвідувача звуть Мохаммед або Фатіма, йому доведеться негайно покинути ресторан.

Втім, "порушник посту" може вийти з положення, взявши їжу з собою, адже в такому випадку він порушить піст не в громадському місці, а в себе вдома.

Джерело: http://www.rosbalt.ru http://www.gazeta.ru

Інші новини розділу