Популярного англійського письменника викрили у написанні хвалебних рецензій на власні твори Автор: lesya · Опубліковано: 09.09.2012 10:27 · Розділ: Події у світі

Курйозний випадок стався нещодавно у житті одного англійського письменника. Письменник цей, слід сказати, є не якимось там бездарним писакою, який і знати не знає, що таке мистецтво. Ні, британець Роджер Еллорі (Roger Ellory) є досить популярним письменником детективного жанру. І ось нещодавно його викрили в написанні хвалебних рецензій на його власні книги. Рецензії ці публікувалися на сайті Amazon, який займається продажем книг, повідомляє Sky News.

Автора багатьох популярних детективів, який публікує свої сочинения під ім’ям Р.Дж. Еллорі, викрив конкурент, який, помітивши, що на сайті з’явилося чимало позитивних рецензій на твори Еллорі, автор яких активно критикував інших письменників, запідозрив недобре і почав розслідування.

Як виявилося, заповзятливий письменник створив собі аккаунт і під вигаданим ім'ям залишав захоплені відгуки на свої твори. Так, приміром, одну зі написаним ним книг він не червоніючи назвав "шедевром сучасності".

Втім, книга ще в 2008 році стала однією з десяти кращих книг року за версією популярного телешоу "Річард енд Джуді" (Richard and Judy Book Club), після чого було продано більше мільйона примірників цього видання.

Кожному своєму твору Еллорі віддавав найвищу кількість балів - п'ять зірок. Він міг би так писати і процвітати далі, якби поряд з похвалами собі не критикував колег по цеху. Еллорі викрив автор шпигунських романів Джеремі Данс (Jeremy Duns), до якого звернувся за допомогою інший письменник. Розкрити підступи Роджера Дансу вдалося в результаті проведення власного розслідування.

В результаті всього цього 47-річний англієць, автор десяти популярних романів та лауреат премії "Кращий кримінальний роман" 2010 року, зізнався у скоєному та вибачився перед читачами і колегами.

Роджер Джон Еллорі народився 20 червня 1965 року в Бірмінгемі, Великобританія. Його батько покинув сім’ю ще до народження майбутнього письменника, а мати Роджера – Керолайн - померла від пневмонії, коли хлопчикові ледве виповнилося сім.

Перші літературні проби письменника закінчувалися невдачами – ніхто із видавців не хотів братися за написані Еллорі романи.

І лише в 2003 році удача повернулася до Еллорі обличчям – його книга Candlemoth, перекладена кількома мовами, була визнана кращим трилером року за версією CWA.

Ще одна книга автора, яка побачила світ у серпні 2005 під назвою Quiet Vendetta виграла конкурс Quebec Laureat 2010, а її французький переклад - Villeneuve Prix Des Lecteurs 2010.

У 2006 році на світ з’явилася книга під назвою City of Lies, яка знову отримала нагороду від CWA, ставши кращим трилером року.

Джерело: http://www.bookclub.ua

Інші новини розділу