В Брюсселі чоловіків штрафуватимуть за образу жінок Автор: lesya · Опубліковано: 04.09.2012 10:44 · Розділ: Події у світі

Цими днями представники влади Брюсселя прийняли закон, згідно з яким штрафуватимуть чоловіків за образу жінок на вулиці. Розмір штрафу складе 250 євро. За офіційними даними, влада пішла на цей крок після перегляду відеоролика місцевої студентки. Нагадаємо, що дівчина зняла на камеру свою прогулянку вулицями бельгійської столиці, зафіксувавши все, що почула від чоловіків, яких зустрічала на своєму шляху.

25-річна студентка брюссельської кіношколи була одягнена вельми скромно – в легку літню сукню та босоніжки. Відзняту короткометражку вона використала в якості дипломної роботи. Герої фільму режисера-дебютанта Софі Петерс кидали в її адресу непристойності сексуального характеру від безневиного "оля-ля-ля" до цілком нав'язливих та нахабних пропозицій.

Софі Петерс зняла фільм про непристойних чоловіків (фото з freesmi.by)
Софі Петерс зняла фільм про непристойних чоловіків (фото з freesmi.by)

За словами Софі, відмовлятися від непристойних пропозицій їй доводиться по декілька разів на день. Заради експерименту дівчина навіть переодяглася в джинси, однак результат виявився тим же.

Відео, яке Петерс виклала в Інтернеті, викликало загальноєвропейський скандал, надихнувши місцеву поліцію на прийняття суворих заходів.

Отож тепер всі непристойності сексуального характеру обкладатимуться штрафом в розмірі 250 євро.

У даному контексті Філіп Клоз, заступник бургомістра Брюсселя, зауважив: "Тим, кому не вистачає виховання, щоб гідно поводитися, доведеться випробувати на собі силу закону. Якщо не діють звичайні вмовляння, доведеться платити з власної кишені".

Поки що закон прийняли тільки на місцевому рівні. Та разом з цим бельгійські феміністки переконані, що законодавці більше дбають про політичні дивіденди, ніж про жіноче благополуччя.

"Залишається незрозумілим, чи штраф поширюється тільки на чоловіків? А що робити з гомофобними висловлюваннями? Адже вони теж є доволі частими", - говорить з цього приводу засновник руху проти вуличних домагань Анжеліка Хільда.

Новий закон набрав чинності з першого вересня.

Джерело: http://news.siteua.org

Інші новини розділу