Німецький фармацевтичний концерн відкрив пам'ятник жертвам свого препарату Автор: lesya · Опубліковано: 03.09.2012 21:30 · Розділ: Суспільство

Цими днями німецький фармацевтичний концерн Gruenenthal відкрив пам'ятник дітям, які постраждали від препарату талідомід. Монумент звели в місті Штольберг.

За словами глави концерну, таким своєрідним і, можливо, трохи дивним способом компанія хоче попросити вибачення за тисячі понівечених доль, а також за майже півстолітнє мовчання. За його словами, керівництво компанії Gruenenthal було шоковане масштабами страхітливих наслідків, які спричинило застосування препарату, тому навіть не намагалося налагодити зв'язок з постраждалими.

У даному контексті глава концерну також висловив своє глибоке співчуття з приводу того, що згубний вплив талідоміду на людський організм був виявлений далеко не відразу – цьому передували сотні трагедій.

Однак, як і слід було очікувати, більшість постраждалих та їхніх родичів не повірили в щирість настільки запізнілих вибачень. Вони вважають встановлення пам'ятника та виступ керівництва Gruenenthal добре продуманим піар-ходом.

У даному контексті нагадаємо, що лікарський препарат талідомід, розроблений компанією Gruenenthal в 50-х роках минулого століття, призначали вагітним жінкам. Але прийом ліків не те що не сприяв здоров'ю жінок та майбутніх малюків, а завдавав їм непоправної шкоди. Більшість жінок, які приймали препарат, народжували дітей з серйозними фізичними вадами у вигляді відсутності деяких кінцівок. В переважній більшості випадків такі діти помирали незабаром після народження.

Компанія протягом тривалого часу не визнавала своєї провини, наполягаючи на тому, що препарат пройшов всі клінічні випробування.

Зауважимо, що вчинок концерну Gruenenthal не єдиний у своєму роді: приміром, компанія Roche приховала факт загибелі 15 тисяч осіб. Нещодавно відому фармацевтичну компанію Roсhe запідозрили в приховуванні інформації про побічні реакції на прийом низки препаратів.

В рамках перевірки Roсhe, яка проводилася фахівцями британського Агентства з нагляду за обігом ліків і товарів медичного призначення, було виявлено близько 80 тисяч звітів про використання препаратів у США, починаючи з 1997 року. Серед представлених документів фахівці знайшли відомості про смерть більше 15 тисяч осіб. Виявилося, що компанія належним чином не проводила перевірку причин, які призвели до летального результату. Компанія Roсhe не займалася розслідуванням причин смерті пацієнтів, які приймали препарати, виготовлені компанією. Окрім того, представники Roсhe не повідомили про отримані відомості наглядовим органам.

У даному контексті компанія Roche визнала помилки своїх співробітників, заявивши, що вони були скоєні ненавмисно. Вже до січня 2013 року компанія повинна надати результати всіх аналізів.

Джерело: http://www.km.ru

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.