Китай: одна собака на сім'ю Автор: Lesly · Опубліковано: 30.06.2009 16:49 · Розділ: Суспільство

В Гуанчжоу, адміністративному центрі провінції Гуандун, що на півдні Китаю, входить в дію нове розпорядження, що стосуватиметься правил утримання чотириногих улюбленців, зокрема собак. Згідно з постановою, жителям міста може бути виписаний штраф в розмірі 2 000 юанів (близько 300 дол. США) за утримання більш як однієї собаки.

Проект закону, що був оприлюднений ще в березні, викликав безліч суперечок та незадоволення серед жителів міста. Вони вважають, що таким чином влада намагається скоротити кількість собак в місті, а також висловлюють побоювання, що це розпорядження може спровокувати збільшення кількості бездомних собак. "Не важливо, скільки собак є в людини, а важливо, як вона їх виховує і чи слідкує за тим, щоб її вихованці не причиняли шкоду іншим", - сказав один з мешканців Гуанчжоу.

А в поліції стверджують, що новою мірою боротьби з бездомними собаками буде різке зниження плати за реєстрацію собаки: від 10 000 юанів до 500. "Ми заохочуємо місцевих жителів здавати собак в спеціальне бюро, якщо вони хочуть позбутися своїх домашніх тварин. Крім того, поліція вилучатиме "зайвих" тварин на основі повідомлень громадян", - повідомив один з представників поліції.

За підрахунками бюро в справах бездомних тварин, кількість незареєстрованих собак в місті складає 100000 особин, а паспортизованих - тільки 800.

Новим розпорядженням також заборонено, в деяких густозаселених районах міста, утримувати 36 видів собак, що вважаються агресивними або за розмірами перевищують 71 см.

Слід зазначити, що останнім часом в Китаї стрімко зросла кількість чотириногих друзів людини. Нещодавно в Пекіні було завершено щорічну перевірку по реєстрації тварин, за результатами якої було встановлено, що кількість собак в місті досягає 900 000, що майже на 100 000 більше ніж минулого року.

За даними санітарно-епідеміологічного нагляду, постійно зростаюча популяція собак призводить до спалахів сказу. Станом на 12 червня, від початку року близько 8600 людей постраждали від укусів або нападів собак, 12 померло від сказу.

Джерело: chinadaily.com.cn


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.