Японці розробили віртуальний тренажер приготування їжі Автор: lesya · Опубліковано: 03.09.2012 10:16 · Розділ: Нові технології

Майстерність приготування їжі небезпідставно вважається мистецтвом. Отож, як і в випадку з будь-яким іншим видом мистецтва, в основі цієї майстерності, окрім вродженого таланту, лежить досвід, набутий під час численних спроб та помилок.

Всім людям властиво помилятися. Як правило, на помилках вчаться, на чужих або на власних. Однак у випадку з кулінарією кожна з помилок тягне за собою витрати на придбання продуктів та змарнований на приготування їжі час. За словами спеціалістів, нещодавно з’явився пристрій, який допоможе заощадити чимало часу та грошей на приготуванні їжі. Цей пристрій – це віртуальний тренажер приготування їжі, який надасть унікальну можливість перед безпосереднім приготуванням страви потренуватися у віртуальному режимі.

Розробкою представленого нещодавно тренажера віртуального приготування їжі займалися співробітники Технологічного інституту Токіо. До складу тренажера входить набір спеціального посуду, ложок та лопаток, використання яких навіть дозволить відчути тепло від віртуальної їжі, яку ви готуватиме у віртуальній реальності тренажера.

Тренажер для приготування їжі (фото з сайту newsfiber.com)
Тренажер для приготування їжі (фото з сайту newsfiber.com)

Тренажер було створено з метою надання можливості кухарям наочно побачити, як різні зміни процесу приготування їжі можуть відобразитися на кожному з інгредієнтів, які входять до складу страв. Наприклад, якщо м'ясо слід готувати протягом 10 хвилин, то людина матиме можливість побачити і відчути відмінності від м'яса, яке готувалося протягом 5 хвилин.

На перший погляд може видатися, що нічого складного в розробленому японцями пристрої немає. Та це далеко не так. Справа в тому, що у своїй роботі тренажер використовує величезну бібліотеку, яка описує фізику процесів, що відбуваються при приготуванні різних видів продуктів. Не останню роль у тренажері відіграє програмне забезпечення, яке дозволяє розраховувати температурні режими та потоки тепла, що розповсюджуються в умовах постійних змін теплової провідності.

Окрім того, система здатна обчислювати процеси перемішування, випаровування та кипіння рідин за умов досягнення високих температур. Пристрій навіть враховуватиме зміни кольору білків продуктів, які здатні змінювати свою структуру під впливом високої температури.

На жаль, на сьогоднішній день дослідники ще остаточно не визначилися, в якій сфері знадобиться практичне використання їхнього винаходу. І справді, навряд чи досвідчені кухарі захочуть витрачати час, тренуючись на подібних тренажерах, а ось для навчання дітей та учнів кулінарних навчальних закладів мистецтву приготування їжі така технологія може знадобитися.

Джерело: http://www.dailytechinfo.org/i

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.