Шотландський капітан виловив пляшку з посланням 1914 року Автор: lesya · Опубліковано: 31.08.2012 23:57 · Розділ: Події у світі

Кому хоча б раз в житті не хотілося отримати послання з минулого? Виловити в морі пляшку з-під рому із написаними декілька століть тому листами? Або знайти карту скарбів, захованих на далеких островах піратами… Але ці мрії залишаються в дитинстві, ми виростаємо, і навіть думати забуваємо про те, як колись прагнули пригод

А ось капітану шотландського риболовного судна Copious Ендрю Ліперу пощастило більше: нещодавно він виловив пляшку з посланням, щоправда, не з ХVII століття. Пляшку кинули в море 98 років тому. Знайшовши її, Ендрю встановив новий світовий рекорд.

Шотландець встановив рекорд (фото з сайту vidomosti-ua.com)
Шотландець встановив рекорд (фото з сайту vidomosti-ua.com)

Нове досягнення шотландського капітана вже встигли внести до Книги рекордів Гіннеса. До речі, минулий рекорд був встановлений іншим моряком з того ж корабля - тоді Марк Андерсон зловив пляшку, яка дрейфувала в морі протягом 93 років.

«Ми раділи, коли дізналися, що одне й те ж судно двічі брало участь у встановленні нового світового рекорду Гіннеса за найстаріше послання в пляшці. Це насправді приголомшливий рекорд як в історичному, так і в науковому розумінні», - прокоментував такий своєрідний збіг представник книги Guinness World Records.

Капітану Ліперу вдалося виявити запечатане послання під час закидання сітей неподалік Шетландських островів.

«Коли ми закинули сіті, я випадково помітив над поверхнею води шийку пляшки і швидко схопив її до того, як вона знову занурилася в воду. Те, що я знайшов пляшку, мене дуже схвилювало, і я не міг ні секунди зволікати з її відкриттям. Це схоже на виграш в лотерею, при чому два рази поспіль», - розповів Ліпер.

За словами капітана шотландського судна Ендрю Ліпера, автор попереднього рекорду, його друг Андерсон, був надзвичайно радий з приводу того, що Ендрю вдалося перевершити його досягнення.

Експерти розповіли, що пляшка була випущена в море 10 червня 1914. Вона є одним із 1890 подібних екземплярів, які були відправлені дрейфувати з метою створення карти течій навколо Шотландії. Всередині посудини знаходилося послання, в якому капітан Браун зі школи навігації в Глазго обіцяв виплатити нагороду в розмірі шести британських пенсів тому, хто виявить листа. Однак заплатити обіцяну нагороду Брауну не судилося – ніхто з його сучасників пляшки не знайшов. На сьогоднішній день було знайдено всього 315 таких пляшок.

Джерело: http://www.gazeta.ru

Інші новини розділу