Вчені знайшли ген жіночого щастя Автор: lesya · Опубліковано: 31.08.2012 19:10 · Розділ: Наука

Нещодавно вченим вдалося виявити ген, який робить жінок щасливими. Дія цього гену на чоловіків не поширюється. За словами фахівців, це відкриття допоможе пояснити, чому представниці прекрасної статі отримують набагато більше задоволення від життя, ніж чоловіки.

За словами співробітників університету Південної Флориди (University of South Florida), Колумбійського університету (Columbia University) та Інституту психіатрії штату Нью-Йорк (New York State Psychiatric Institute), маловиражена форма гену моноаміноксидазу А (МАОА) у жінок пов'язана з підвищеним відчуттям щастя. "Це перший жіночий ген щастя", - говорить керівник дослідження Хеньян Чен.

"Мене досить-таки здивували отримані результати, оскільки до цього часу низьку активність гену МАОА пов’язували з алкоголізмом, агресивністю та асоціальною поведінкою. Більше того, деякі вчені навіть називають його "геном воїна". Однак, як виявилося, цей ген має "світлу" сторону, принаймні для жінок", - коментує отримані результати Х.Чен. За словами вченого, зроблене ними відкриття допоможе пояснити гендерні відмінності в сприйнятті та зрозуміти зв'язок між конкретними генами та людським щастям.

Жінки щасливіші за чоловіків (фото з natalive.com.ua)
Жінки щасливіші за чоловіків (фото з natalive.com.ua)

Ген МАОА управляє роботою ферментів, які розщеплюють серотонін, дофамін та інші нейромедіатори головного мозку, які ще називають "гормонами настрою". За даними дослідників, зниження експресії гена МАОА підвищує кількість моноамінів в організмі, завдяки яким рівень нейромедіаторів залишається високим, що в свою чергу зумовлює підвищення настрою.

В рамках експерименту експерти проаналізували дані 345 осіб (193 жінок та 152 чоловіків), які брали участь у проекті Children in the Community. Вчені займалися аналізом ДНК учасників дослідження, намагаючись виявити всі варіації гена МАОА. "Рівень щастя" піддослідних вимірювали за спеціально розробленою шкалою, враховуючи такі фактори, як вік, освіта та доходи. В результаті вчені виявили, що жінки з однією копією низькоекспресивної версії гена MAOA були щасливішими за інших. Так, жінки з такою версією гена були щасливішими за жінок, в яких така версія відсутня, та за чоловіків з будь-якими версіями цього гена. Фахівці також зазначили, що дві копії цього гена підвищували у жінок відчуття щастя.

Вчені пояснюють гендерну відмінність роботою гормону тестостерону, якого в жіночому організмі менше, ніж у чоловічому. Саме тестостерон, на думку дослідників, блокує позитивний ефект гена МАОА у представників сильної статі.

Джерело: http://top.rbc.ru

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.