В Іспанії відреставрують фреску із зображенням "пухнастого Ісуса" Автор: lesya · Опубліковано: 31.08.2012 09:50 · Розділ: Релігія

Декілька днів тому в іспанському виданні Heraldo з'явилася невелика замітка, в якій розповідалося, як жахливо 80-річна мешканка містечка Борха відреставрувала фреску "Ecce Homo", написану художником Еліасом Гарсіа Мартінесом. Разом із заміткою було опубліковано фотографію фрески із зображенням Ісуса Христа до та після реставрації. Після реставрації Христа було не впізнати - фреска нагадувала дитячий малюнок із мавпочкою чи пухнастою картоплиною з очима.

Навколо вчинку Сесілії Хіменес, яка наважилася відреставрувати фреску, датовану кінцем XIX - початком XX століття, вибухнув справжній скандал. Та як би там не було, створене Хіменес зображення Ісуса Христа, вже зайняло свою нішу в сучасному мистецтві.

За словами пенсіонерки, вона почала роботу над реставрацією фрески "Ecce Homo" декілька років тому. Жінка зізналася, що її засмучував стан витвору, якому непоправної шкоди завдавала вологість у приміщенні церкви.

Пенсіонерка розповіла, що священик дав дозвіл на реставраційні роботи. "Звичайно, всі знали, що я робила. Люди ж приходили до церкви і бачили, що я малюю. Настоятель знав. Як ж не змогла б робити такі речі без дозволу", - говорить Сесілія. Натомість представники церкви розповіли, що нічогісінько не знали про затію парафіянки.

Так чи інакше, розпочата в 2010 році реставрація завершилася влітку цього року. І ніхто б так про неї не дізнався, якби не фахівці, які приїхали до церкви спеціально для того, щоб оцінити стан фрески перед початком реставраційних робіт, які, до речі, фінансувала онука художника Тереса Мартінес.

Прибувши в містечко, експерти замість фрески побачили щось зовсім інше - примітивне зображення якоїсь істоти з покритою хутром головою, сумно схиленою набік. Про первинний образ "Ecce Homo" нагадувала лише безрозмірна туніка, яка, за словами Тереси, вийшла в Сесілії не так жахливо, як все інше. Церковники пообіцяли, що пухнастий Ісус скоро зникне - фреску планують відреставрувати знову, щоправда, на цей раз уже силами професіоналів.

Зауважимо, що низка знавців мистецтва виступила на захист талановитої бабусі. Автора оновленої версії порівнюють з Гойєю, Мунком та Модільяні. Близько десяти тисяч осіб підписали петицію, вимагаючи визнати пухнастого Ісуса самостійним твором мистецтва.

До речі, "найжахливіша реставрація" принесла чимало користі: славу Еліасу Гарсіа Мартінесу, якого до цього моменту в світі майже ніхто не знав, та відвідувачів церкві, яка в останні дні приймає силу силенну допитливих туристів.

Джерело: http://lenta.ru

Інші новини розділу

 • У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб

  У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб · lesya · 23.10.2015 20:48

  У Лондоні на торги виставлять унікальний екземпляр Біблії, що більше відома, як «Біблія для грішників». Вік книги – не менше чотирьох сотень років, і в ній народ закликають до перелюбодійства.


 • У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі

  У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі · lesya · 05.10.2015 20:33

  Істина – річ добра, але не завжди корисна. І далеко не у всіх ситуаціях потрібно рубати правду-матку. Навіть якщо ти – священик, і брехня вже сама по собі тобі не пасує.

  В цьому недавно довелося переконатися одному польському священику – Ватикан неабияк обурило його недавнє зізнання. Ще б пак, католицький священнослужитель на увесь світ заявив, що є… гомосексуалістом. Більше того, він виступив із вимогою до Ватикану відкинути стереотипи і змінити своє ставлення до геїв.


 • Віру в Бога оголосили психічним захворюванням

  Віру в Бога оголосили психічним захворюванням · lesya · 15.09.2015 15:14

  Релігія, покликана нести добро та злагоду, часто призводить до протилежного ефекту: замість того, щоб дарувати людям мир та спокій, вона часто розпалює війни та ворожнечу. А все тому, що знаходяться такі, кому за допомогою релігії вигідно управляти натовпами людей, яким неохота самостійно мислити. Останні ж воліють покластися на когось, жити за продиктованими правилами, мотивуючи все вірою в Бога.


 • Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт

  Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт · lesya · 02.09.2015 13:22

  Колись релігія правила світом, і в багатьох країнах ще й дотепер збереглися ці правила Однак в Європі ситуація склалася по-іншому, тож священикам доводиться враховувати зміну потреб та уподобань своєї пастви, а також основні суспільні тенденції. Саме тому церква, принаймні католицька, останнім часом стає все більш лояльною до «гріховних» потреб людства.


 • В Детройті масово протестують проти статуї Сатани

  В Детройті масово протестують проти статуї Сатани · lesya · 28.07.2015 21:10

  Мешканцям американського Детройта неабияк не сподобалася витівка місцевих сатаністів - в ніч на двадцять п’яте липня представники Церкви Сатани встановили у Детройті статую сатанинського божества. Виготовлений він із бронзи, а ім’я йому Бафомет.