Вчені встановили причину людського самозаймання Автор: lesya · Опубліковано: 31.08.2012 02:40 · Розділ: Наука

Те, що людина схильна до самозаймання, було відомо вже давно. Однак це твердження викликало сумніви в науковців. І ось недавно фахівці вперше експериментально довели теорію, яка пояснює спонтанне самозаймання людей. Інформація про це міститься в статті біолога і популяризатора науки Брайана Дж. Форда, опублікованій на сторінках наукового видання New Scientist.

Всупереч поширеній на сьогоднішній день думці, самозаймання - не міф, підкреслює автор статті. Біолог Брайан Дж. Форд описує, як це відбувається: "Людина раптово перетворюється у вогненну кулю, а через півгодини від неї залишається лише купа попелу, з якої стирчать ноги". Цікаво, що такий вогонь не перекидається з тіла на речі. Згадки про перші випадки самозаймання датовані XVII століттям, а останній такий випадок було зафіксовано в 2010 році в Ірландії.

Самозаймання людини викликане підвищенням ацетону (фото з nlo-mir.ru)
Самозаймання людини викликане підвищенням ацетону (фото з nlo-mir.ru)

Як пояснює це явище наука? Гіпотезу, ніби до самозаймання призводить тривале вживання спиртного, вчені, провівши численні дослідження, вже давно спростували. Теорія "гноту", згідно із якою жири в організмі розріджується та підтримують полум'я, теж видається автору статті непереконливою: згідно з результатами експериментів, "процес горіння триває 12 годин або й довше, і труп не знищується вогнем".

Однак в організмі людини є горюча речовина, здатна накопичуватися в клітинах. Ця речовина - це ацетон. Якщо клітини організму відчувають голод, молекула ацетил-КоА, яка відіграє важливу роль в обміні речовин, перетворюється в сіль ацетооцтової кислоти, яка, у свою чергу, може перетворитися в ацетон, пояснює вчений.

Такий стан організму називається кетозом. Кетоз - накопичення ацетону в організмі - може виникнути з різних причин. Він є побічним явищем при таких синдромах та захворюваннях, як алкоголізм, діабет, при неправильному раціоні харчування з високим вмістом жирів та низьким вуглеводів. До речі, ацетон накопичується в організмі немовлят в період прорізування зубів, твердить автор.

В рамках дослідження Форд разом з колегами провели експеримент. Спершу вони замаринували в ацетоні м'якоть свинини, з якої згодом виготовили масштабні моделі людей. Далі дослідники на отримані м’ясні опудала надягли одяг і підпалили. "За якихось півгодини моделі згоріли дотла. Те, що від них залишилося, - купа головешок і дві кінцівки - повністю відповідає фотографіям жертв. Ми вважаємо, що ноги залишаються, оскільки в них занадто мало жиру, і ацетон накопичується в недостатній кількості", - коментує отримані результати автор.

У даному контексті Форд радить читачам, у яких виявили кетоз, не носити синтетичний одяг в суху погоду та кинути палити.

Джерело: http://inopressa.ru/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.