"Крем невинності" викликав у Індії палкі дебати Автор: lesya · Опубліковано: 31.08.2012 00:20 · Розділ: Події у світі

Цими днями в Індії надійшов у продаж крем, який, за словами розробників, здатен стискати м'язи піхви, дозволяючи жінці "знову відчувати себе дівою". Компанія, яка випустила крем, стверджує, що метою цього винаходу є підвищення самооцінки жінок, хоча критики наголошують на протилежному.

Та попри все на екранах телевізорів вже транслюють рекламу крему під назвою "Знову 18". В ролику зображена зріла жінка, яка співає і танцює під музику. "Я відчуваю себе дівою", - співає вона, хоча з ролика явно видно, що до неї це слово навряд чи можна вжити.

На героїню реклами дивляться шоковані батьки чоловіка, який згодом приєднується до її танців. Жінка продовжує співати: "Відчуття, як вперше". На екрані крупним планом з'являється обличчя свекрухи, переповнене почуттям огиди, однак під кінець ролика навіть вона переконується в життєвій необхідності цього крему і вирішує його придбати.

Власник компанії Ultratech, яка й виробила продукт, Ріші Бхатія переконує, що до складу крему, ціна якого не перевищує 30 доларів, входять виключно натуральні речовини, серед яких золотий пил, алое, мигдаль та гранатовий сік. За словами Ріші, "крем невинності" пройшов усі клінічні випробування.

Бхатія також додав, що крем не може відновити жіночої невинності, а покликаний, скоріше, допомогти жінкам пригадати свої відчуття того часу, коли вони ще не жили сексуальним життям.

"Ми лише говоримо "відчуй себе дівою"- це просто метафора. Це своєрідне нагадування про те, як себе почувала жінка в 18 років".

Різке неприйняття крему викликане в першу чергу тим, що в індійському суспільстві зараз спостерігається складна ситуація. Незважаючи на соціальні табу, дедалі більше молодих індійців вступають у сексуальні стосунки до шлюбу

Тому й реклама крему, здатного стискати м'язи піхви, викликала критику з боку деяких лікарів та захисників прав жінок. Критики говорять, що крем та його реклама лише зміцнюють і без того поширене в Індії переконання, що секс до шлюбу неприйнятний, що це табу, порушення якого вважається гріховною поведінкою.

За словами Анні Раджі, представниці Національної федерації жінок Індії, "такий крем - просто нонсенс, і може привести до розвитку комплексу неповноцінності у багатьох жінок".

Вона переконана, що продукт лише зміцнить патріархальну віру в те, що чоловіки хочуть, аби всі жінки були незайманими аж до першої шлюбної ночі.

"Чому жінки повинні залишатися незайманими до шлюбу? Вони мають повне право на сексуальні взаємини з чоловіками, однак у нашому суспільстві вважається, що дівчина повинна чекати до весілля", - коментує ситуацію Анні Раджа.

Натомість доктор Нісрін говорить, що крем може знайти своїх споживачів. "Піхву стискають м'язи, і незрозуміло, як звичайний крем може дати такий же ефект". Однак доктор вважає, що "крем невинності" може стати досить популярним в Індії. Справа в тому, що, хоча поведінка людей поступово змінюється, їхнє ставлення до власних вчинків та вчинків інших людей залишається колишнім. Тому дехто готовий вжити будь-яких заходів, щоб замести сліди того, що вони робили в минулому.

У даному контексті Ріші Бхатія говорить, що не бачить нічого поганого в появі крему:"Є багато препаратів для чоловіків, які підвищують задоволення від сексу. А ми надаємо таку можливість жінкам".

Джерело: http://www.bbc.co.uk

Інші новини розділу