Сонце показало "лик диявола" Автор: lesya · Опубліковано: 30.08.2012 22:08 · Розділ: Наука

Ті, хто очікує кінця світу, який, за календарем майя, повинен відбутися наприкінці цього року, можуть потішити себе черговим апокаліптичним знаком – цього разу з боку Сонця. За даними співробітників Лабораторії рентгенівської астрономії Сонця, цими днями зірка випустила згусток плазми, який нагадує обличчя Мефістофеля.

«У ніч з 26 на 27 серпня космічні коронографи, які безперервно спостерігають за речовиною, що випливає із Сонця, несподівано зафіксували рухомий згусток плазми, який виявився дуже схожим на розлючене обличчя людини або навіть на «лик Диявола». Однак зображення протрималося недовго - менше години, після чого перетворилося на звичайну плазмову хмару, характерну для об'єктів такого типу, розчинившись згодом в міжпланетному просторі», - говориться у повідомленні.

За словами спеціалістів, в сонячних структурах досить часто вдається розгледіти досить незвичайні об'єкти, які, однак, вельми недовговічні.

Зазвичай тривалість їхнього існування коливається від кількох годин до кількох днів.

Близько трьох місяців тому співробітники обсерваторії SDO розгледіли на Сонці кумедний силует птиці, схожий, втім, більше на героя мультфільму, ніж на реальну тварину.

«Декілька років тому, в грудні 2010 року, на Сонці протягом тривалого часу помітний був гігантський смайлик. Тоді Сонце з усмішкою споглядало на нашу планету протягом майже п'яти днів. Судячи із зображень, останнім часом настрій зірки суттєво погіршився.

Але, за твердженням фахівців, у Сонця ще є близько року, щоб встановити нормальний ритм активності та колишню життєрадісність. Принаймні, саме наприкінці 2012 та в першій половині 2013 року експерти зможуть остаточно зрозуміти, наскільки глибокою є поточна депресія нашої зірки, і чи є ще шанс вийти з «маундерівського мінімуму», який невпинно наближається, говорять астрономи.

За словами експертів, 2012 рік - пік одинадцятирічного циклу сонячної активності. Минулого разу він був у 2001 році. Спалахи особливо сильні, плазма викидається на висоту до 2 мільйонів кілометрів. Потік навіть може долетіти до Землі, він називається сонячним вітром. Це відображається на метеочутливості людей.

А те, що у викиді плазми вдалося розгледіти обличчя диявола, називається в психології парейдолією. Це обман зору, при якому деталі реального об'єкта лягають в основу формування ілюзорних образів. І найчастіше містичні зображення можна побачити в космічних об'єктах.

Джерело: http://www.gazeta.ru

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.