Американець вирішив обчислити ДНК Бога Автор: lesya · Опубліковано: 30.08.2012 17:40 · Розділ: Наука

Вирішивши примирити науку і віру, художник-концептуаліст Джонатон Кітс (Jonathon Keats) із Сан-Франциско розпочав роботу над екзотичним проектом - він займається обчисленням ДНК Бога.

Митець вирішив застосувати строгий науковий підхід до вирішення абсолютно абсурдних питань. Взявши за основу твердження, що Бог створив людей за своїм образом і подобою, Кітс замислився над питанням, куди слід помістити Бога на сучасному дереві життя?

Молитви впливають на плодючість мушок (фото з oko-planet.su)
Молитви впливають на плодючість мушок (фото з oko-planet.su)

З точки зору біології для цієї категорії сущого потрібно створити нову гілку на дереві життя або "філогенетичній карті". Цю гілку художник назвав "Divinea", і вона включатиме всіх богів усіх релігій.

Тепер художник намагається з'ясувати, до якої зі старих гілок генетично найближча нова "божественна" гілка. Художник розглядає Бога як організм.

Якщо правда на боці Дарвіна, твердить Кітс, то Бог повинен бути схожий на ціанобактерії (синьо-зелені водорості), які є найдревнішими відомими людству організмами.

Якщо ж рацію мають креаціоністи - то люди або плодові мушки – генетичні коди яких близькі, є ближчими до Бога. Надприродні здібності художник в рамках дослідження до уваги не брав.

У дослідженні художника взяли участь Марк Моффет (Mark Moffett) зі Смітсонівського Інституту (Smithsonian Institution) та генетик Том Клін (Tom Cline) з університету Каліфорнії в Берклі (University of California, Berkeley).

Для визначення ДНК Бога Кітс придумав оригінальний хід. В чашки Петрі та інші пробірки дослідники помістили ціанобактерії та плодових мушок, які в дослідженні замінили людей.

І ціанобактерії, і плодовиті мушки були поділені на дві групи – контрольну і піддослідну. Членам другої давали слухати записи молитов, іудейських, мусульманських і християнських. Натомість контрольні організми слухали FM-радіостанції.

Молитви повинні були змінити геном божественних тварин. З відомих нам ознак Бога Кітс виокремив дві - всемогутність і всюдисущість. Перевірити могутність піддослідних автор експерименту не міг, зате аналогом всюдисущості він порахував темпи відтворення.

Дослідження тривало рівно тиждень. В результаті дослідники виявили, що одноклітинних водоростей і мушок, які слухали молитву, було набагато більше, ніж у контрольній групі.

Щоправда, поки що вчені не змогли підрахувати, хто розмножувався швидше – ціанобактерії чи мушки, однак експерименти тривають.

До речі, Кітс навіть створив Міжнародну асоціацію Божественної таксономії (International Association for Divine Taxonomy).

Джерело: http://e-news.com.ua

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.