Мерилін Монро: хто завгодно, тільки не дурна блондинка Автор: lesya · Опубліковано: 29.08.2012 17:30 · Розділ: Життя

В ці вихідні виповнюється 50-років з дня смерті легендарної Мерилін Монро. З цього приводу письменниця Сара Черчвелл вирішила розповісти про свою книгу, яка вийшла 2004 році під назвою «Безліч життів Мерилін Монро». За словами авторки, справжня Мерилін була набагато розумнішою та сильнішою, ніж прийнято вважати. До того ж вона була насправді талановитою актрисою.

І оскільки книг про Мерилін є безліч, Сара вирішила у своїй книзі не писати чергову біографію, а проаналізувати вже існуючі. Сара Черчвелл (Sarah Churchwell) зробила щось кардинально інше: вона проаналізувала те, що інші автори написали про легендарну актрису, секс-символ всіх часів.

У своїй книзі Черчвелл роздумує над безліччю міфів і фактів, які оточували цю оманливо просту жінку.

Легендарна Мерилін
Легендарна Мерилін

Мерилін була актрисою, сліпуче красивою актрисою, чиє життя було, м'яко кажучи, вельми безладним. Однак це ж можна сказати про незліченну кількість голлівудських зірок як до, так і після неї. Що ж робило її об'єктом такого неймовірного захоплення?

За словами авторки книги, в Монро було щось особливе – щось, що виходило за рамки її зовнішньої краси, її сексуального тіла, і це не можна передати словами.

За словами Сари, з моменту смерті Мерилін та до моменту завершення роботи над книгою ставлення до цієї жінки не змінилося. На нього не зміг вплинути навіть розвиток феміністичних тенденцій.

Так, біографи-жінки найчастіше схильні жаліти актрису, дивляться на неї зверхньо та ставляться поблажливо. Біографи-чоловіки - навіть відверті геї – продовжують вважати, що в основі її привабливості лежить сексуальний потяг.

А загалом, за твердженням авторки, Монро втілює в собі фрейдистську теорію про те, що ми або хочемо інших людей, або ідентифікуємо себе з ними. Виходить, що чоловіки хотіли оволодіти Мерилін, а жінки мріяли бути схожими на неї.

Подейкують, що Мерилін була не надто розумна, дуже ранима та зовсім не вміла грати. Насправді ж, за твердженням Черчвелл, вона була дуже розумною і твердою людиною. Для того, щоб справитися з системою голлівудських студій, їй необхідно було бути сильною: глава Fox Studios ставився до неї з неймовірною зневагою, вона відчайдушно з ним боролася - і, в кінцевому підсумку, перемогла.

Мерилін насправді була дуже дотепною, а дурна блондинка – це лише роль. Вона була настільки хорошою актрисою, що зараз важко повірити, ніби насправді вона була іншою, не такою, як на екрані.

Та незважаючи на те, що Мерилін Монро була придуманою особистістю, вона не була фальшивою - її просто створили. А створені речі можуть бути справжніми: приміром, стіл - це не справжнє дерево, але це справжній стіл. Йому просто додали форми.

Джерело: http://www.gazetasng.ru/

Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.