Знайдено "смагляву леді" із сонетів Вільяма Шекспіра Автор: lesya · Опубліковано: 29.08.2012 19:35 · Розділ: Культура

Цими днями британські вчені, які займаються дослідженням творчості легендарного англійського драматурга Вільяма Шекспіра, дійшли висновку, що в сонетах письменника про знамениту «смагляву леді» використано образ повії на ім’я Чорна Люсі. Ця молода дівчина свого часу мешкала в столиці Туманного Альбіону - в Лондоні. Незважаючи на молоді роки, дівчина примудрялася керувати чималим борделем, розташованим в районі Клеркенуелл.

У даному контексті варто відзначити, що дослідники висували цю версію ще в тридцятих роках минулого століття, та лише тепер британський вчений, знавець творчості геніального британця Дункан Солкелд заявив про те, що йому вдалося відшукати нові докази, які підтверджують правдивість цієї версії.

Зовсім недавно до рук літературознавця потрапили щоденники Філіпа Хенслоу, одного із сучасників Шекспіра, який в той час керував театром «Роза».

На той момент це був четвертий за величиною театр у Великобританії, де у розпорядженні діячів мистецтва були навіть кухонні меблі. Трупа цього культурного закладу з легкістю складала конкуренцію акторам шекспірівського театру.

Найцікавішим є те, що Філіпу Хенслоу вдавалося ставити в своєму театрі п'єси популярного англійського драматурга. У своїх щоденниках Філіп розповів про зустрічі з Чорною Люсі та її компаньйонами по бізнесу.

На сторінках свого особистого щоденника театрал відзначив, що частенько зустрічався за обідом з жінкою. Окрім того, він був керуючим нерухомості Хенслоу. На основі проаналізованих матеріалів Солкелд дійшов висновку, що пара була добре знайома та навіть користувалася популярністю серед представників театральних кіл. Отож виходить, Шекспір був знайомий і з Люсі. Існує висока ймовірність того, що знаменитий письменник-драматург Шекспір в свій час мав тісні зв'язки з районом Клеркенуелл, адже там мешкали його родичі.

Проаналізувавши записи у щоденниках Філіпа Хенслоу, дослідник Дункан Солкелд дійшов висновку, що Чорна Люсі - максимально підходящий кандидат на роль "смаглявої леді". У даному контексті нагадаємо, що «смаглявій леді» з чорним волоссям і темними очима присвячено близько двадцяти сонетів, написаних Вільямом Шекспіром.

Джерело: http://talks.su

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?