Фобії великих людей: чого боялися Далі, Гоголь та Фрейд Автор: lesya · Опубліковано: 29.08.2012 11:08 · Розділ: Цікаві факти

Всі ми чогось боїмося. І великі люди - не виняток, всі вони також мають якісь свої страхи, часом вельми незвичні.

Знаменитий Сальвадор Далі панічно боявся... цвіркунів! «Якщо одного разу я б стояв на краю прірви і коник стрибнув мені в обличчя, я краще б кинувся в безодню, ніж витерпів цей дотик», - писав художник. Він пив каву на ганку будинку, не виходячи на лужок, оскільки понад усе боявся зустрітися з цією «мерзенною твариною». «Важкий незграбний стрибок цієї зеленої кобилки, валить мене в заціпеніння. Мерзенна тварюка! Все життя вона переслідує мене, як мана, терзає, зводить з розуму!», - писав митець.

Великий письменник Микола Гоголь боявся бути похованим живцем. Зауважимо, що підстави для цього у творця «Мертвих душ» були. В молодості Гоголь перехворів малярійним енцефалітом. Як наслідок, Гоголь час від часу впадав у глибоку непритомність з наступним сном. Письменник побоювався, що під час одного з таких нападів оточуючі подумають, що він помер, і поховають. Перед своєю смертю він був наляканий настільки, що навіть спав сидячи, щоб сон був більш чуйним.

Зауважимо, що фобія так і наздогнала письменника – з ним сталося те, чого він найбільше боявся – письменника поховали живцем.

Володимир Маяковський найбільше в житті боявся підчепити інфекцію. Поет ніколи не торкався дверних ручок та постійно носив рукавички. Маяковський скрізь носив за собою невелику мильницю, йод та кілька чистих хустин. До речі, мікроб та інфекцій боялися Майкл Джексон та Адольф Гітлер.

Знаменитий психоаналітик Зигмунд Фрейд боявся дивитися людям в очі. Спілкуючись з пацієнтами, він намагався сісти у них за спиною. Також Фрейд панічно боявся числа 62. З цієї причини Фрейд ніколи не зупинявся в готелях, де було більше 61 кімнати, щоб його часом не поселили в «нещасливий номер». Ще Фрейд боявся папороті та зброї.

Імператор Наполеон Бонапарт боявся білих коней та котів. Подейкують, що в дитинстві маленькому Наполенові на груди стрибнула бездомна кішка, і з тих пір майбутній полководець зненавидів цих тварин.

Знаменитий Оноре де Бальзак найбільше у світі боявся одруження. Протягом тривалого часу він був закоханий у заміжню графиню Евеліну Ганську, яка через десять років їхніх взаємин овдовіла. Бальзак опирався ще 8 років, однак графиня наполягла на весіллі. Від страху письменник навіть захворів, а через п'ять місяців після вінчання помер.

Сергій Єсенін боявся заразитися сифілісом. Анатолій Марієнгоф, близький друг поета, свого часу писав: «Вискочить, бувало, на носі у нього прищик завбільшки з хлібну крихту, і він вже ходив від дзеркала до дзеркала суворий та похмурий. Одного разу поет навіть вирушив в бібліотеку вичитувати ознаки страшної хвороби. Після того стало ще гірше, трохи що: віночок Венери!»

Джерело: http://news.students.ru

Інші новини розділу