Інтелігенти люблять драму, робітники - комедію Автор: lesya · Опубліковано: 29.08.2012 08:53 · Розділ: Культура

Нещодавно міжнародна група дослідників проаналізувала попит на театр в залежності від соціально-економічного статусу глядачів. В результаті проведеного спеціалістами дослідження виявилося, що цей вид мистецтва затребуваний не лише в середовищі інтелектуалів. З’ясувалося, що робочий клас не відмовиться сходити на якусь комедію.

Сучасний театр перебуває в складній ситуації. Це пояснюється тим, що театр – справа збиткова, йому потрібні субсидії. Тому його часто піддають критиці: мовляв, ходить туди одна еліта, а утримує все суспільство. Однак результати нового дослідження говорять, що таке твердження далеке від істини. Просто «інтелектуальний клас» обирає драми, а простіші люди вибирають комедії. Більше того, багатії знаходяться під впливом професійних відгуків, адже за квитки треба чимало заплатити.

За основу дослідження спеціалісти взяли англійський Ньюкасл, де розташовані театри на різний смак, від найсучасніших до традиційних. В опитуванні взяло участь 300 осіб. В рамках експерименту вони повинні були вибрати один з п'яти варіантів своєї поведінки в тій чи іншій гіпотетичній ситуації.

Таких ситуацій було десять. Приміром, варіювалися ціна квитка (від £ 7 до £ 35), тип театру, жанр вистави (комедія, драма чи експериментальний театр), репертуар (класичний, модерністський, сучасний), автор (відомий чи невідомий), тип відгуків (рецензія, написана критиком, чи відгуки народу).

В результаті проведеного опитування з'ясувалося, що у кожного класу є свій яскраво виражений смак.

43,1% всіх глядачів - заможні люди. Вони віддають перевагу класиці, насолоджуються всіма типами театру та готові викласти солідну суму за квиток в тому випадку, коли критика доброзичлива.

25,4% опитаних - «робітничий клас», до якого належить в основному молодь. Ця публіка, як правило, цікавиться комедією, більше вірить непрофесійним відгуками та рахує кожну копійку.

31,5% - це так званий інтелектуальний (або культурний) клас з високою готовністю заплатити за квиток стільки, скільки потрібно. Ці люди полюбляють драму і формують свою власну думку; рецензентів до уваги вони не беруть.

За словами експертів, це і є ті три шляхи, які пов'язують театр і суспільство. Виявляється, цей вид мистецтва може користуватися популярністю і в наш час.

Результати проведеного британцями дослідження опубліковані у виданні Journal of Cultural Economics.

Джерело: http://culture.compulenta.ru

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?