У Пекіні пасажир таксі сів на шприц, заражений ВІЛ Автор: lesya · Опубліковано: 28.08.2012 15:17 · Розділ: Події у світі

Цими днями у Пекіні пасажир таксі випадково сів на шприц, заражений вірусом імунодефіциту. За даними China Daily, чоловік сів на залишений в таксі шприц, який, як згодом з'ясувалося, містив частинки ВІЛ.

Інцидент стався з 37-річним мешканцем столиці Китаю, ім'я якого зберігається в таємниці. В ніч на 23 серпня він, замовивши таксі, сів на заднє сидіння автомобіля і відчув, як в ногу його щось вкололо. Виявилося, що чоловік натрапив ногою на шприц, який лежав в кишені переднього сидіння. Також в кишені було виявлено ковпачок від голки з клейкою рідиною.

Запідозривши неладне, чоловік одразу ж відніс шприц в Центр контролю та профілактики захворювань округу Чаоян. Співробітники Центру, дослідивши рідину, яка містилася в шприці, виявили, що вона позитивна на антитіла до ВІЛ.

Переконавшись, що його життю та здоров’ю загрожує небезпека, китаєць на наступний день здав кров на аналіз в Госпіталі Діта в Пекіні. На щастя, результат тесту на ВІЛ виявився негативним. Лікарі госпіталю приписали потерпілому чоловікові профілактичний лікарський засіб. Окрім того, протягом наступних трьох місяців чоловік повинен регулярно здавати аналізи крові на наявність ВІЛ.

Китаєць вколовся зараженим шприцом (фото з gorod.cn.ua)
Китаєць вколовся зараженим шприцом (фото з gorod.cn.ua)

За словами Цзі Чжунчена (Ji Zhongcheng), товариша потерпілого, який разом з ним їхав у таксі, таксопарк, якому належить автомобіль із залишеним шприцом, відмовився брати на себе відповідальність. А сам потерпілий має намір подати на таксопарк до суду.

Лікарі заспокоюють потерпілого, переконуючи, що хоча рідина в шприці й містила антитіла до вірусу, це зовсім не означає, що самі віруси були живими, оскільки за межами людського організму вони можуть проіснувати недовго.

За даними китайських ЗМІ, в 2005 році кількість нових заражень ВІЛ в Китаї сягала 70 тисяч, однак до 2012 року це число знизилося до 48 тисяч. Та попри це в окремих регіонах країни досі зберігаються локальні епідемії ВІЛ.

Взагалі ситуація з ВІЛ у світі надзвичайно складна. І хоча медики з кожним роком винаходять нові лікарства, які здатні затримати та призупинити розвиток захворювання, основна проблема криється в діагностиці. Справа в тому, що багато людей навіть не здогадуються, що вони ВІЛ-інфіковані.

Відповідне дослідження проводилося у Британії. Фахівці з’ясували, що близько чверті британців, заражених ВІЛ, не знають про свій діагноз.

Такі невтішні висновки було зроблено на основі дослідження аналізів крові, які пацієнти здавали анонімно для цілей, не пов'язаних з виявленням ВІЛ. Ці проби згодом перевірили й на ВІЛ.

Британські фахівці переконують, що для профілактики ВІЛ необхідні додаткові заходи, серед яких і повсюдне проведення аналізу в районах, де зареєстрований підвищений рівень поширення вірусу.

Джерело: http://news.rambler.ru

Інші новини розділу