В норвезькій посилці столітньої давності замість легендарного діаманта виявилася купа листів Автор: lesya · Опубліковано: 27.08.2012 21:14 · Розділ: Події у світі

Посилку з написом "Не відкривати до 2012 року", століття тому запечатану Йоханом Нігардом, главою норвезького містечка Отта, цими днями було урочисто розкрито в присутності журналістів. Таємничий паперовий пакет важив близько 1,5 кілограма. Він зберігався в містечку Отта з 1912 року, і лише недавно його виставили на загальний огляд в музеї області Гудбрандсдаль.

Незважаючи на неймовірну цікавість і дві світові війни, місцевим мешканцям все-таки вдалося зберегти таємницю посилки Нігарда до зазначеної на ній дати.

Вміст запечатаного сургучем пакета з щільного паперу неодноразово ставав приводом для різних здогадок. За деякими припущеннями, в посилці був захований діамант, який пережив аварію знаменитого "Титаніка".

Посилка розчарувала присутніх
Посилка розчарувала присутніх

Цієї п’ятниці таємницю посилки було, нарешті, розкрито. Вміст пакета дещо розчарував присутніх: співробітники музею Гудбрандсдаля дістали з пакета лише велику пачку листів, газет, щоденників, малюнків та різноманітних записок.

"Ніхто, власне, не сказав вголос "гірке розчарування", однак присутні одразу ж залишили наповнений паперами пакет та переключилися на інші розваги вечора", - цитує газета Independent слова одного з очевидців церемонії розкриття посилки.

Однак співробітники музею вмістом посилки задоволені. "Для працівників музею це, звичайно, неймовірно цінний скарб", - говорить з цього приводу представник закладу.

Тепер відвідувачі музею в містечку Отта зможуть побачити не лише посилку з минулого, але і її вміст.

А трохи раніше в Норвегії галерея мистецтв в місті Греакер втратила гравюру Рембрандта, вирішивши зекономити на пересилці. Так, керівництво музею Soli Brug Gallery вирішило зекономити на кур'єрській доставці та страховці.

Вартість роботи "Лівен Віллемс ван Коппеноль, вчитель чистописання" (Lieven Willemsz, van Coppenol, Writing-Master), виготовленої близько 1698 року, оцінюється в 8600 доларів.

За словами керівника галереї Оле Дерьє, гравюру, придбану в Британії, було вирішено пересилати поштою, оскільки доставка кур'єром та страхівка коштували досить дорого.

За словами Дерьє, йому повідомили, що робота Рембрандта прибула в місцеве поштове відділення. Та прийшовши за нею, Дерье гравюри на пошті не виявив.

Глава норвезької поштової служби Хільде Ебельтофт-Скаугруд висловила жаль з приводу того, що трапилося.

Джерело: http://www.mignews.com/

Інші новини розділу