Французький дизайнер створив квадратні пляшки для пива Автор: lesya · Опубліковано: 27.08.2012 12:15 · Розділ: Цікаві факти

На світі є любителі пива, які насолоджуються смаком цього хмільного напою, а є люди, одержимі пивом, які постійно удосконалюють не лише склад, а й зовнішню форму напою. Нещодавно один французький промисловий дизайнер на ім’я Петіт Ромайн, істинний цінитель пива, вирішив поекспериментувати із зовнішньою оболонкою цього популярного напою.

Втомившись від круглих, точніше циліндричних, пляшок, які досить-таки складно компактно упакувати, дизайнер вигадав нову форму для стародавньої посудини, яку й пляшкою тепер не назвеш. Творіння Ромайна нагадує куб правильної форми з одним зрізаним кутом, в якому розташоване коротеньке горлечко зі звичайнісінькою кришкою.

Квадратні пляшки
Квадратні пляшки

У ці кубічні пляшки було розлито пиво марки Heineken. Зауважимо, що це вже далеко не перша в історії пива Heineken спроба застосування незграбного дизайну. Ще в 1963-му році Альфред Хенекен у співпраці з данським архітектором Джоном Хабракеном створили «цеглу, яка наповнюється пивом». Сталося це задовго до появи поняття еко-дизайн.

Ідея створення пляшки для пива, яку можна б було повторно використовувати в якості будівельного матеріалу, зародилася в голові Хенекена під час відвідин Карибських островів. Там бізнесмен вдосталь надивився на пляжі, засмічені використаними пляшками, які різко дисгармоніювали з повною відсутністю доступного будівельного матеріалу. Винахідливий Хенекен простим до геніальності методом вирішив виправити цю ситуацію. Він створив нову пляшку, зовні схожу на цеглу, з увігнутим денцем, щоб горлечко такої ж пляшки ідеально поміщалося в виїмку. Створена ним пляшка являла собою прекрасний будівельний матеріал, простий у застосуванні та витончений на вигляд. Проект отримав назву WOBO ("world bottle"), однак проіснував він недовго, хоча з цих пивних цеглин навіть встигли звести кілька примітивних будівель.

Новий дизайн Петіта Ромайна не настільки революційний, як «світова пляшка», він не переслідує мету стати універсальним будівельним матеріалом в образі скляної цегли, та все ж таки ця інновація має певне раціональне підґрунтя.

Справа в тому, що предмети квадратної форми щільніше упаковуються в ящики, хоча навряд чи пляшку-кубик зручно тримати в руці. Та й цікаво, як виглядатиме процес вилучення пінистого пива з кубічної пляшки з короткою шийкою. Та як би там не було, дизайн має право залишатися дизайном, і якщо він навіть не знайде свого місця в комерційному застосуванні, то, ймовірно, підштовхне інших художників та винахідників до нових звершень.

Джерело: http://www.facepla.net/i

Інші новини розділу