На фресці «Таємна вечеря» знайдено два автопортрети Леонардо да Вінчі Автор: lesya · Опубліковано: 23.08.2012 19:28 · Розділ: Культура

Цими днями британський мистецтвознавець Россі Кінг, який займається вивченням творчості легендарного Леонардо да Вінчі, виявив два автопортрети художника на знаменитій фресці "Таємна вечеря".

За припущенням британського мистецтвознавця Росса Кінга, який прославився історичним бестселером "Купол Брунеллески", великий геній Відродження Леонардо да Вінчі двічі зобразив себе на своїй фресці "Таємна вечеря".

Кінг переконує, що знаменитий Леонардо зобразив себе в образі апостола Фоми. На рахунок другого персонажа у вченого впевненості немає, але, за його припущенням, другий "автопортрет" повинен розташовуватися дзеркально від Ісуса Христа.

Леонардо да Вінчі в образі апостола Фоми (фото з сайту dreamvoyage.ru)
Леонардо да Вінчі в образі апостола Фоми (фото з сайту dreamvoyage.ru)

В рамках свого дослідження Кінг порівняв портрет чоловіка (ймовірно, да Вінчі), виконаний червоною крейдою, з образами апостолів Фоми та Якова на картині да Вінчі «Таємна вечеря», виявивши певну подібність. У всіх цих чоловіків грецький ніс, довга борода та довге розпущене волосся.

Більше того, піднятий вгору палець апостола Фоми на «Таємній вечері» також вважається відмітним жестом самого Леонардо.

Вся складність дослідження полягає в тому, що про зовнішність молодого Леонардо мистецтвознавцям на сьогоднішній день відомо надзвичайно мало. Лише у записах мистецтвознавця, сучасника да Вінчі, зазначається, що геній Відродження володів рідкісною красою.

Зауважимо, що саме припущення, ніби художник увіковічнив своє зображення в одній із робіт, не є новим для світу мистецтва. Більше того, деякі вчені вважають, що саме Леонардо ввів моду на автопортрети, яку потім наслідували Мікеланджело та Рафаель.

За словами мистецтвознавців, Мікеланджело зобразив себе на фресці "Страшний суд" у Сікстинській капелі на здертій шкурі, яку тримає в руках святий Варфаламей з обличчям Леонардо.

Інший класик живопису, Рафаель, вибрав більш гуманний і традиційний автопортрет, зобразивши себе на фресці "Афінська школа" в папських апартаментах Ватиканського палацу у вигляді давньогрецького художника Апеллеса.

До цього часу найоригінальнішим припущенням про автопортрет да Вінчі було те, що він написав себе у вигляді Мони Лізи.

Нагадаємо, що знаменита фреска «Таємна вечеря» була створена на замовлення герцога Лодовіко Сфорца в домініканському монастирі Санта-Марія-делле-Граціє Мілана в 1495-98 роках.

Джерело: http://news.students.ru

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?