Створено жіночий манекен для краш-тестів Автор: lesya · Опубліковано: 23.08.2012 16:52 · Розділ: Авто-мото

Те, що жінки набагато тендітніші за чоловіків, знають, напевне, всі. Однак до цього часу в краш-тестах використовувалися манекени, які за міцністю матеріалу більше відповідають якраз представникам сильної статі. За твердженням спеціалістів, урахування фізіологічних відмінностей чоловіків та жінок могло б привести до значного зниження кількості серйозних травм під час автомобільних аварій.

Ось, приміром, хлистова травма, яка виникає під час різкого руху голови вперед з різкою наступною зупинкою, часто є наслідком удару ззаду. Причиною цієї травми часто є відсутність підголівника або його неправильне регулювання по висоті. У даному контексті Ганна Карлссон з Технічного університету Чалмерса у Швеції розробила прототип першого манекена для краш-тестів, врахувавши відмінності чоловічого і жіночого організмів у стійкості до цієї та інших видів травм. І хоча випробування манекена дали різні результати по всьому спектру можливих зіткнень, саме при хлистовій травмі розрив у стійкості манекенів виявився найбільш разючим.

Жіночий манекен для краш-тестів
Жіночий манекен для краш-тестів

Для визначення різниці прискорення тіл чоловіка та жінки дослідниця вивчала рух жіночого тіла при експериментальних зіткненнях на дуже низьких швидкостях. Дослідниця встановила, що рухомі частини тіла жінки переміщуються в просторі із значно більшою швидкістю, оскільки їхня мускулатура гірше компенсує рух, викликаний стороннім впливом. Далі Карлссон розробила спеціальне програмне забезпечення - EvaRID (Rear Impact Dummy), створивши манекен з відпрацювання удару ззаду.

Після цього розроблені за допомогою створеного дослідницею додатка манекени пройшли вісім краш-тестів на звичайних автомобільних сидіннях.

За підсумками випробувань у порівнянні зі стандартним чоловічим манекеном BioRID, розробленим наприкінці 1990-х, з'ясувалося, що вплив зіткнень на жіночий манекен на 30% сильніший, ніж на чоловічий. До того ж тяжкість жіночих травм часто сягала вельми високих значень.

За словами спеціалістів, автомобільні концерни, які нас сьогоднішній день значно знизили небезпеку хлистових травм для чоловіків, просто зобов'язані переглянути заходи пасивної безпеки, щоб вберегти жінок від такого роду пошкоджень, частотність і характер яких знаходяться на сьогоднішній день на неприпустимих рівнях. За словами Ганни Карлссон, спеціалісти можуть розробити сидіння, яке б при ударі ззаду рухалося вперед, зупиняючись в повністю висунутому положенні для того, щоб дистанція зворотного ходу голови пасажира була мінімальною. Таким чином загроза отримання травми шиї зводитиметься до нуля.

Джерело: http://science.compulenta.ru

Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.