У США пройшли випробування літаючого мотоцикла Автор: lesya · Опубліковано: 23.08.2012 14:42 · Розділ: Нові технології

Цими днями у США пройшли випробування літаючого мотоцикла Aerofex. Представники компанії Aerofex провели в Каліфорнії випробування першого в історії літаючого мотоцикла. За словами розробників, апарат не призначений для польотів на великій висоті, він, скоріше, зможе стати альтернативою наземних транспортних засобів класу позашляховиків.

Головним достоїнством літаючого мотоцикла є те, що, за задумом розробників, пілотування мотоцикла не вимагає спеціальної підготовки – автомобіль перебуває у розпорядженні інтуїтивної системи управління.

Літаючий мотоцикл допоможе в екстремальних ситуаціях
Літаючий мотоцикл допоможе в екстремальних ситуаціях

Зауважимо, що розробка літаючого мотоцикла Aerofex розпочалася ще в шістдесятих роках минулого століття. Останню модель інженери компанії суттєво удосконалили, виправивши відомі проблеми зі стабільністю руху. Окрім того, фахівці удосконалили механічну систему, яка контролює мотоцикл за допомогою природних рухів пілота, нахилів його тіла за умов зміни швидкості та під час поворотів.

За словами аерокосмічного інженера та засновника компанії Aerofex Марка Де Роша (Mark De Roche), створений ними апарат не є традиційним транспортним засобом. Говорячи про літаючий мотоцикл, доцільніше вести мову про цю технологію як про зниження висоти польоту до рівня транспортних засобів класу позашляховиків, твердить спеціаліст. Машина зможе використовуватися для форсування пересічної місцевості, що стане в нагоді і в рамках місій порятунку, і навіть в сільському господарстві під час засівання полів.

Скоріше за все, в реальності машина навряд чи буде така ж ефективна, як роботизовані вертольоти з системою автопілота, однак літаючий мотоцикл має цілу низку переваг - він є набагато компактнішим та більш безпечним для людини, оскільки гвинти мотоцикла надійно сховані за кожухами.

Зауважимо, що випробовування літаючого транспортного засобу на сьогоднішній день продовжуються. А проходять вони на території каліфорнійської пустелі Мохаве. В рамках проведення випробувань розробники обмежили літаючий мотоцикл висотою в 4,5 метра та швидкістю близько 50 км/год. Однак, за словами розробників, ці обмеження не є технічними, вони обумовлені в першу чергу міркуваннями безпеки, отож в перспективі показники максимальної швидкості, яку розвиватиме мотоцикл, та висоти, на яку він злітатиме, зростуть.

Джерело: http://www.infox.ru

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.