На Шрі-Ланці французів покарали за поцілунок з Буддою Автор: lesya · Опубліковано: 23.08.2012 01:41 · Розділ: Події у світі

Цими днями туристи із Франції потрапили в курйозну, хоч і не вельми приємну, ситуацію. Їм дали реальні тюремні терміни за виготовлення фотографій, які, як з’ясувалося, ображають буддизм.

За даними зарубіжних ЗМІ, на Шрі-Ланці Світовий суд засудив трьох французьких туристів до шести місяців ув'язнення умовно та грошового штрафу за образу статуї Будди.

А сталося ось що: дві жінки і один чоловік, які приїхали на Шрі-Ланку з Франції, вирішили сфотографуватися зі статуєю божества. Все відбувалося на території міста Канді в центральній частині буддійської держави. Французи, які звикли до ліберальних законів та демократії, вирішили зобразити позу Будди, а одна з туристок навіть намагалася поцілувати статую в губи.

Після цього туристи завітали до міста Галле, яке розташовується на південному заході країни, і вирішили роздрукувати фотографії. За словами представників поліції, зроблені знімки ображають почуття віруючих співробітників закладу.

"Співробітник фотостудії, побачивши фотографії, одразу ж звернувся в поліцію міста Галле, яка заарештувала туристів в понеділок. Розслідування у справі було завершено сьогодні, після того, як туристи визнали себе винними", - прокоментував ситуацію представник місцевої поліції.

Всіх учасників інциденту в підсумку засудили до шести місяців ув'язнення. Термін французькі туристи відбуватимуть умовно. Окрім того, всі троє зобов’язуються заплатити штраф в розмірі 1,5 тисячі рупій (11 доларів). Попри все це туристам дозволили не покидати територію Шрі-Ланки до закінчення відпустки.

За даними BBC, обвинувачені фактично не будуть перебувати у в'язниці. Однак таким суворим рішенням влада країни продемонстрували всю серйозність своїх намірів стосовно тих, хто ображатиме релігію держави.

У даному контексті зауважимо, що мешканці Шрі-Ланки вкрай чутливо ставляться до проявів неповаги до зображень Будди з боку іноземців. Так, приміром, в 2010 році влада країни скасувала концерт американського репера Ейкона, заборонивши йому в'їзд в країну. Причиною тому став відеокліп, в якому напівоголена жінка танцювала перед статуєю Будди.

Зауважимо також, що буддизм є панівною релігією на Шрі-Ланці. Його сповідує більше 70 відсотків мешканців країни з двадцятимільйонним населенням.

Джерело: http://www.topnews.ru

Інші новини розділу