Вчені створять героїн, який не викликатиме залежності Автор: lesya · Опубліковано: 22.08.2012 22:35 · Розділ: Наука

Вчені, намагаючись подолати проблему наркотичної залежності, яка щорічно забирає життя мільйонів, проводять все нові й нові дослідження. І ось тепер вони задалися новою метою: спеціалісти вже в недалекому майбутньому хочуть створити героїн, який не викликатиме наркотичної залежності.

За словами фахівців, спершу наркотичні препарати створювалися з благородною метою – їх використовували в якості лікарських засобів. Тепер у наркотиків з'явився шанс на реабілітацію.

Так, спершу героїн та інші наркотики використовували як заспокійливі засоби. Однак з часом медики помітили прикру та небезпечну властивість цих препаратів – виявилося, що вони викликають залежність, зазначає журналіст Еміліо де Беніто.

Героїн забирає життя мільйонів (фото з сайту zhaba.ru)
Героїн забирає життя мільйонів (фото з сайту zhaba.ru)

Однак тепер завдяки спільним дослідженням австралійських і американських учених у препаратів з вмістом наркотичних речовин з’явився шанс на реабілітацію. Результати відповідного дослідження опубліковані у виданні Journal of Neuroscience.

"Дослідники з Університету Аделаїди у співпраці з колегами з Колорадського університету провели експеримент на щурах, описавши механізм невідповідної реакції головного мозку на певні хімічні сполуки", - говориться у статті.

Як відомо, механізм дії як дозволених, так і заборонених наркотичних засобів - від тютюну до героїну – приблизно однаковий. Ці речовини різко підвищують рівень допаміну в організмі людини. Допамін - речовина, яка відповідає за почуття задоволення, нагадує видання. Коли організм звикає до постійного вкидання допаміну, в людини розвивається залежність. "У випадку з синтетичними наркотиками є додатковий фактор: організм реагує на ці речовини, немов на вірус, виділяючи антитіла", - говориться у статті.

В результаті проведеного нещодавно дослідження спеціалісти з’ясували, що саме сполука героїну з антитілом TLR4 і продукує перевиробництво допаміну, що у свою чергу породжує залежність, говориться у статті.

Дослідження проводилося на щурах. Їх спершу "підсадили" на героїн, а потім спробували подолати залежність за допомогою препарату "Налоксон" - поширеного засобу від передозування наркотиків.

В результаті експерименту вчені виявили, що "Налоксон" здатний з'єднуватися з героїном замість антитіл. В результаті цього реакція головного мозку на подібний "зв'язаний героїн" надзвичайно м'яка. "Реакція від вживання героїну така, як на їжу, секс і обійми", - коментує результати дослідження один з авторів роботи Марк Хатчінсон. В результаті вживання цього препарату щурі переставали метушитися в пошуках важеля, який поставляє наркотики.

Отож виходить, що "Налоксон" може використовуватися для лікування наркозалежності, а героїн, який характеризується надзвичайно сильним знеболюючим ефектом, вчені з часом зможуть перетворити в безпечні ліки.

Джерело: http://news.siteua.org/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.