Основи щасливого життя закладаються в дитинстві Автор: lesya · Опубліковано: 22.08.2012 20:30 · Розділ: Суспільство

Нещодавно вчені з’ясували, в чому криється секрет щастя. Виявляється, близькі стосунки з друзями та членами сім'ї в дитинстві роблять людей більш щасливими в дорослому житті.

Так, в результаті спеціально проведеного дослідження виявилося, що позитивні соціальні взаємини в дитинстві та в юнацький період є запорукою благополуччя в дорослому житті, тоді як академічні успіхи майже зовсім не впливають на сприйняття людиною поняття щастя.

Щасливе життя залежить від соціальних зв'язків
Щасливе життя залежить від соціальних зв'язків

На сьогоднішній день інформації про те, яким чином такі аспекти дорослішання як академічні успіхи та соціально-емоційні взаємини впливають на відчуття благополуччя у дорослих, є небагато. Однак вченим нарешті вдалося з’ясувати значення поняття "благополуччя". За словами спеціалістів, благополуччя - це поєднання почуття прихильності, позитивних стратегій подолання труднощів, соціального залучення та почуття усвідомленої сили.

В дослідженні взяло участь 804 особи у віці до 32 років. За основу роботи вчені взяли дані, отримані в ході багатопрофільного дослідження здоров'я і розвитку, яке проходило в Новій Зеландії.

Дослідники намагалися встановити ступінь залежності між рівнем сімейного неблагополуччя в дитинстві, соціальним залученням дитини, її мовним розвитку в дитинстві, соціальним залученням в юнацькому віці, академічними успіхами з одного боку та благополуччям у дорослому житті з іншого.

Ступінь дитячого соціального залучення визначався з урахуванням того, наскільки дитину люблять, чи вона є самотньою та чи є впевненою в собі. Оцінки дітям давали батьки та вчителі. Ступінь юнацького соціального залучення визначався з урахуванням соціальних зв'язків з батьками, приятелями, школою, близькими друзями, участі в юнацьких гуртках та спортивних секціях.

В результаті вчені з’ясували, що існує міцний взаємозв'язок між дитячим та юнацьким соціальним залученням і благополуччям, яке вони відчувають згодом.

Окрім того, фахівці встановили, що мовний розвиток та подальші академічні успіхи практично не впливають на відчуття щастя в дорослих учасників експерименту.

Опираючись на отримані результати, австралійські дослідники переконують, що в першу чергу увагу слід приділяти виробленню у дітей міцних соціальних навичок і зв'язків.

Більше того, за словами професора Крейга Оллсона, розвиткові соціальних навичок у дітей та підлітків варто приділяти більше уваги, ніж академічним заняттям.

Джерело: http://www.point.ru

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.