Знайдено останки судна Роберта Скотта Автор: lesya · Опубліковано: 21.08.2012 17:25 · Розділ: Події у світі

Терра
Терра

Нещодавно американські дослідники неподалік берегів Гренландії виявили останки судна "Терра Нова", на якому на початку минулого століття знаменитий британський полярник Роберт Скотт вирушив підкоряти Південний полюс. Інформація про відкриття з’явилася на офіційному сайті Океанічного інституту Шмідта, який надав корабель для експедиції. Судно виявили ще 21 липня, однак дані про знахідку оприлюднили тільки зараз.

За опублікованими на сайті даними, відкриття було зроблено під час тестування обладнання на борту судна R / V Falkor біля берегів Гренландії. Цей регіон для випробувань було обрано спеціалістами з кількох причин - глибина тут складає від 10 до 1800 метрів, дно в різних місцях має різний склад (за даними фахівців, склад породи впливає на те, яким чином від дна відбивається сигнал), при цьому деталі та елементи рельєфу дна добре помітні.

Не останнім аргументом при виборі місця для проведення дослідження став і той факт, що тут у 1943 році затонуло знамените судно "Терра Нова", яке на той момент везло припаси в Арктику. Судно було пошкоджено льодом, а екіпаж корабля врятувала американська берегова охорона. У зв’язку з цим район, де затонуло судно, був добре відомий спеціалістам. За словами вчених, ехолоти виявили судно через 10 днів після початку експедиції.

За даними, отриманими зі спеціальних приладів, довжина затонулого корабля складає 57 метрів, що збігається з історичними даними про судно під назвою "Терра Нова". Для того, щоб переконатися, що перед ними легендарний корабель, дослідники відіслали на розвідку автоматичний зонд SHRIMP (Simple High Resolution IMaging Package), який являє собою жорсткий каркас із закріпленими на ньому двигунами, кількома камерами та підсвічуванням. Зроблені апаратом зображення остаточно підтвердили, що вчені натрапили на затонулий в 43-му корабель "Терра Нова".

У даному контексті зазначимо, що в 1910 році судно "Терра Нова" вирушило в експедицію з метою відкриття Південного полюсу. Експедицію очолив відомий вчений і полярник Роберт Скотт. В цей же період з аналогічною метою до Південного полюсу з експедицією вийшов норвежець Руаль Амудсен. В результаті, коли Скотт в січні 1912 року дістався до полюса, він виявив там намет Амудсена з адресованим Скотту листом - норвезька експедиція випередила британську трохи більше ніж на місяць. На шляху додому Скотт і його експедиція загинули, а корабель "Терра Нова" залишався в строю ВМС до 1943 року.

Джерело: http://lenta.ru

Інші новини розділу