Вчені з'ясували, що брехня шкодить здоров'ю Автор: lesya · Опубліковано: 20.08.2012 20:13 · Розділ: Наука

Брехня шкодить здоров'ю (фото з bgopen.blogspot.com)
Брехня шкодить здоров'ю (фото з bgopen.blogspot.com)

Нещодавно американські спеціалісти провели дослідження, в ході якого з’ясували цікавий факт. Виявляється, брехня негативно позначається на нашому здоров'ї.

Спеціальне дослідження проводилося американськими вченими Анітою Келлі (Anita Kelly) та Льюаном Вангом (Lijuan Wang) з Університету Нотр-Дам (Індіана, США). В результаті проведених робіт вчені з'ясували, що люди, які часто брешуть, завдають непоправної шкоди своєму власному здоров'ю. При цьому фахівці наголошують, що тут мається на увазі погіршення як фізичного, так і психологічного здоров'я.

Отож виходить, що батьки, які з раннього дитинства товкмачать своїм малюкам, що обманювати - це погана звичка, самі того не підозрюючи, дбають про здоров'я своїх нащадків. Якщо вони до всього намагаються подавати дитині хороший приклад, обходячись без брехні, то одночасно дбають і про своє здоров'я.

Результати дослідження американських фахівців були оприлюднені під час 120-ої міжнародної психологічної конференції, яка щороку проходить у Вашингтоні.

Дослідження тривало протягом 10 тижнів. У ньому взяли участь люди різних вікових груп та професій. Дослідження проводилося на добровільній основі. Всього в експерименті взяло участь 110 осіб.

Половині учасників експерименту на час дослідження забороняли говорити неправду. Проте вони могли зберігати деякі секрети і не відповідати на провокаційні запитання. Головне, що слід було зробити, це повністю виключити брехню.

Коли експеримент добігав завершення, спеціалісти помітили, що фізичне та психологічне самопочуття людей, які говорили виключно правду, виявилося набагато кращим, ніж у тих, хто продовжував брехати, як і в звичайному житті.

Опираючись на отримані в результаті проведення дослідження результати, вчені радять всім намагатися якнайменше говорити неправду. Коли ж можливості сказати правду немає, тоді краще промовчати.

Вчені пояснюють отримані результати наступним чином: людей, які часто говорять неправду, підстерігають різноманітні неприємності. Вони постійно вивертаються, змушені пам'ятати, що й кому сказали, щоб не потрапити в незручне становище та не бути спійманими на брехні.

Більше того, за словами самих учасників експерименту, які відмовилися від брехні, їхні особисті стосунки стали набагато сприятливішими, гармонійною та комфортною стала соціальна взаємодія з оточуючими.

Джерело: http://infuture.ru

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.